На трьох дільницях в Краматорську фотографували бюлетені. Можливий підкуп виборців
Спостерігачі КВУ повідомляють про системні випадки фотографування бюлетенів у Краматорську. Зокрема, такі ситуації зафіксовані на трьох виборчих дільницях (№141042, №141027, №141021). На дільниці №141042 молодий чоловік після голосування демонстрував телефон іншому громадянину, який прийшов із ним на дільницю, але сам не голосував. Про цей випадок було повідомлено членів комісії, однак вказані особи на той момент вже покинули приміщення виборчої дільниці. Спостерігачі КВУ інформують про аналогічні випадки на двох інших дільницях міста. Так, на виборчий дільниці №141027 поліція затримала виборця, який зробив фотографію свого заповненого бюлетеня. Аналогічний випадок трапився на виборчий дільниці №141021. Системні випадки фотографування бюлетенів можуть свідчить про використання технології підкупу виборців, коли громадяни, які отримали грошові кошти, фотографують заповнені бюлетені як доказ того, що вони проголосували за потрібного кандидата.
В Одесі в день виборів відкрито агітують на користь одного з кандидатів.
  В Одесі в день виборів відкрито агітують на користь одного з кандидатів. Спостерігачі КВУ повідомляють, що в день голосування вулицями Одеси пересуваються автомобілі із гучномовцями, які звертаються до одеситів із закликом прийти на виборчі дільниці та озвучують агітаційне гасло одного із кандидатів: "Дорогие одесситы! Сегодня 15 ноября состоятся выборы одесского городского головы! Приходите и голосуйте! Выбирайте мир и процветание Одессы"
Спостерігачі КВУ повідомляють про факти агітації в день виборів
Одеса, дільниця № 511287, член комісії в масці із символікою політичної партії "Опозиційна платформа За життя", кандидат від якої бере участь в другому турі виборів міського голови.
Організація «каруселей» та незаконна агітація, - КВУ про порушення на виборах
Спостерігачі КВУ повідомляють про факти ведення агітаційної діяльності в день голосування. Так, у Херсоні на вулицях містах розміщено бігборди, виконані в стилістиці кандидатів, які вийшли до другого туру виборів. Зокрема, мова йде про рекламні площини із написами «Обирай! Свій господарник або чужий популіст», а також бігборди із зображенням динозаврів і написом «так» (влітку за ініціативи одного з кандидатів у Херсоні відбулася виставка-атракціон «Великих динозаврів»).
Перешкоджання роботі спостерігачів, порушення протиепідемічних заходів, незаконна агітація - КВУ про перші порушення під час другого туру
15 листопада в семи містах України відбувається другий тур виборів. На виборчих дільницях працюють спостерігачі Комітету виборців України та мобільні групи КВУ, які повідомляють про перші порушення на виборах. Серед них - перешкоджання роботі спостерігачів, порушення протиепідемічних заходів та незаконна агітація. У Краматорську Донецької області на виборчій дільниці №141050 членами виборчої комісії було прийнято рішення про обмеження пересування офіційних спостерігачів. Їм було виділено окремі місця в приміщенні (за колоною) і вказано, що вони не можуть пересуватися по центру залу. До колони скотчем прикріплено напис «По центру зала НЕ ХОДИТЬ! (Только в...
Брифінг КВУ: «День голосування: підсумки спостереження КВУ»
У понеділок, 16 листопада, об 11:00, в міжнародному медіа-центрі КВУ, який розміщено в будівлі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик 27а) розпочнеться брифінг Комітету виборців: «День голосування: підсумки спостереження КВУ». Теми заходу: оцінка КВУ другого туру виборів; чи відповідали вибори міжнародним стандартам та українському законодавству; основні порушення в день голосування Учасники: Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України; Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України. Мови заходу: українська. Також буде забезпечено переклад на англійську мову. Буде доступна онлайн-трансляція.
Відбувся брифінг КВУ: «Другий тур виборів: основні проблеми і ризики»
  Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що другий тур виборів відбудеться 15-го листопада у 7-ми громадах, та 22-го листопада, де пройдуть вибори у більшої кількості громад. Ймовірно, що другий тур буде відбуватись в умовах карантину вихідного дня, що може позначитись на явці виборців. Щоб зменшити вплив карантину вихідного дня на виборчий процес, Комітет виборців закликає головного санітарного лікаря та міністра охорони здоров’я акцентувати увагу на безпековому факторі. Місцева влада чергу має провести інспекцію щодо готовності виборчих дільниць до дня голосування, аби уникнути помилок та порушень, які були зафіксовані під час першого туру виборів. Також Олексій Кошель зазначив, що останній тиждень виборів традиційно провокує сплеск використання ...
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21