Спостерігачі КВУ повідомляють про факти незаконної агітації на виборах
Спостерігачі КВУ повідомляють про факти незаконної агітації в день голосування на місцевих виборах 22 листопада. У місті Слов'янськ масово розміщено агітаційні плакати та білборди, виконані в стилістиці кандидатів. На рекламних площинах міста розміщено гасла кандидатів ("Слов'янськ, довіряй ділам" та "Відродимо рідний Слов'янськ"). Приховану агітацію також розміщено в місті Дрогобич (білборди із гаслами кандидатів "Голосуй за зміни", "Голосуй проти корупції", "Правда переможе"). У Полтаві в день голосування пенсіонерам на мобільний телефон приходять смс із текстом: "Якщо Вам давали продуктовий набір - не йдіть голосувати, на дільниці Вас чекає поліція".
В Ужгороді суд скасував реєстрацію спостерігачів одного з кандидатів, - КВУ
У ніч перед днем голосування суд скасував реєстрацію спостерігачів від одного з кандидатів у мери Ужгорода. За інформацією Комітету виборців України, у неділю, 22 листопада близько 4 ранку Закарпатський окружний адміністративний суд ухвалив рішення за позовом кандидата у міські голови Ужгородської ОТГ Богдана Андріїва, який вимагав скасувати реєстрацію спостерігачів на виборах 22 листопада від партії Слуга Народу та кандидата Віктора Щадея. Як пояснили представники Комітету виборців України у штабі Богдана Андріїва, вони подали позов у суботу, 21 листопада, і підставою для цього позову було те, що у випадку з спостерігачами від Слуги Народу були пропущені терміни подання та реєстрація спостерігачів, а у випадку зі спостерігачами від кандидата Віктора Щадея – невідповідність законодавству (за твердженням штабу Богдана Андріїва, спостерігачі від Щадея були подані під формулю...
Анонс. Брифінг КВУ: «День голосування: підсумки спостереження КВУ»
У понеділок, 23 листопада, об 10:30, в ІА «Інтерфакс-Україна» розпочнеться брифінг Комітету виборців: «День голосування: підсумки спостереження КВУ». Теми заходу: - оцінка КВУ другого туру виборів; - чи відповідали вибори міжнародним стандартам та українському законодавству; - основні порушення в день голосування. Учасники: - Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України; - Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України.  Мови заходу: українська.   Буде доступна онлайн-трансляція.
«Другий тур виборів 22 листопада: висновки спостереження КВУ»
У п’ятницю, 20 листопада, об 10:00, в ІА «Інтерфакс-Україна» розпочнеться брифінг Комітету виборців: «Другий тур виборів 22 листопада: висновки спостереження КВУ». Теми заходу: в яких містах відбудеться другий тур виборів 22 листопада; оцінка КВУ ходу виборчої кампанії; основні проблеми та порушення; вибори в умовах пандемії: основні загрози в день голосування. Спікери: Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України; Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України. Мови заходу: українська. Буде доступна онлайн-трансляція.
Відбувся брифінг КВУ: "День голосування: підсумки спостереження КВУ"
16 листопада в міжнародному медіа-центрі КВУ відбувся брифінг Комітету виборців: “День голосування: підсумки спостереження КВУ”. Захід відбувся за підтримки Європейського Союзу. Висловлені думки не є позицією ЄС. Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що вибори відбувалися у семи міських громадах. У п’яти із цих громад були зафіксовані типові порушення виборчого законодавства, які не мали суттєвого впливу на результати волевиявлення. Це були помилки в роботі комісій, декілька фактів перешкоджання роботі спостерігачів, в тому числі спостерігачів КВУ, факти незаконної агітації. Однак у двох громадах були зафіксовані факти використання технологій, які можуть мати суттєвий вплив на результати волевиявлення. У громаді міста Краматорська спостерігачі КВУ зафіксували п’ять фактів, які можуть свідчити про використання технологій підкупу, а саме фотографування бюлетенів та зв...
На трьох дільницях в Краматорську фотографували бюлетені. Можливий підкуп виборців
Спостерігачі КВУ повідомляють про системні випадки фотографування бюлетенів у Краматорську. Зокрема, такі ситуації зафіксовані на трьох виборчих дільницях (№141042, №141027, №141021). На дільниці №141042 молодий чоловік після голосування демонстрував телефон іншому громадянину, який прийшов із ним на дільницю, але сам не голосував. Про цей випадок було повідомлено членів комісії, однак вказані особи на той момент вже покинули приміщення виборчої дільниці. Спостерігачі КВУ інформують про аналогічні випадки на двох інших дільницях міста. Так, на виборчий дільниці №141027 поліція затримала виборця, який зробив фотографію свого заповненого бюлетеня. Аналогічний випадок трапився на виборчий дільниці №141021. Системні випадки фотографування бюлетенів можуть свідчить про використання технології підкупу виборців, коли громадяни, які отримали грошові кошти, фотографують заповнені бюлетені як доказ того, що вони проголосували за потрібного кандидата.
В Одесі в день виборів відкрито агітують на користь одного з кандидатів.
  В Одесі в день виборів відкрито агітують на користь одного з кандидатів. Спостерігачі КВУ повідомляють, що в день голосування вулицями Одеси пересуваються автомобілі із гучномовцями, які звертаються до одеситів із закликом прийти на виборчі дільниці та озвучують агітаційне гасло одного із кандидатів: "Дорогие одесситы! Сегодня 15 ноября состоятся выборы одесского городского головы! Приходите и голосуйте! Выбирайте мир и процветание Одессы"
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23