Анонс. Брифінг КВУ: «День голосування: підсумки спостереження КВУ»
У понеділок, 23 листопада, об 10:30, в ІА «Інтерфакс-Україна» розпочнеться брифінг Комітету виборців: «День голосування: підсумки спостереження КВУ». Теми заходу: - оцінка КВУ другого туру виборів; - чи відповідали вибори міжнародним стандартам та українському законодавству; - основні порушення в день голосування. Учасники: - Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України; - Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України.  Мови заходу: українська.   Буде доступна онлайн-трансляція.
«Другий тур виборів 22 листопада: висновки спостереження КВУ»
У п’ятницю, 20 листопада, об 10:00, в ІА «Інтерфакс-Україна» розпочнеться брифінг Комітету виборців: «Другий тур виборів 22 листопада: висновки спостереження КВУ». Теми заходу: в яких містах відбудеться другий тур виборів 22 листопада; оцінка КВУ ходу виборчої кампанії; основні проблеми та порушення; вибори в умовах пандемії: основні загрози в день голосування. Спікери: Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України; Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України. Мови заходу: українська. Буде доступна онлайн-трансляція.
Відбувся брифінг КВУ: "День голосування: підсумки спостереження КВУ"
16 листопада в міжнародному медіа-центрі КВУ відбувся брифінг Комітету виборців: “День голосування: підсумки спостереження КВУ”. Захід відбувся за підтримки Європейського Союзу. Висловлені думки не є позицією ЄС. Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що вибори відбувалися у семи міських громадах. У п’яти із цих громад були зафіксовані типові порушення виборчого законодавства, які не мали суттєвого впливу на результати волевиявлення. Це були помилки в роботі комісій, декілька фактів перешкоджання роботі спостерігачів, в тому числі спостерігачів КВУ, факти незаконної агітації. Однак у двох громадах були зафіксовані факти використання технологій, які можуть мати суттєвий вплив на результати волевиявлення. У громаді міста Краматорська спостерігачі КВУ зафіксували п’ять фактів, які можуть свідчити про використання технологій підкупу, а саме фотографування бюлетенів та зв...
На трьох дільницях в Краматорську фотографували бюлетені. Можливий підкуп виборців
Спостерігачі КВУ повідомляють про системні випадки фотографування бюлетенів у Краматорську. Зокрема, такі ситуації зафіксовані на трьох виборчих дільницях (№141042, №141027, №141021). На дільниці №141042 молодий чоловік після голосування демонстрував телефон іншому громадянину, який прийшов із ним на дільницю, але сам не голосував. Про цей випадок було повідомлено членів комісії, однак вказані особи на той момент вже покинули приміщення виборчої дільниці. Спостерігачі КВУ інформують про аналогічні випадки на двох інших дільницях міста. Так, на виборчий дільниці №141027 поліція затримала виборця, який зробив фотографію свого заповненого бюлетеня. Аналогічний випадок трапився на виборчий дільниці №141021. Системні випадки фотографування бюлетенів можуть свідчить про використання технології підкупу виборців, коли громадяни, які отримали грошові кошти, фотографують заповнені бюлетені як доказ того, що вони проголосували за потрібного кандидата.
В Одесі в день виборів відкрито агітують на користь одного з кандидатів.
  В Одесі в день виборів відкрито агітують на користь одного з кандидатів. Спостерігачі КВУ повідомляють, що в день голосування вулицями Одеси пересуваються автомобілі із гучномовцями, які звертаються до одеситів із закликом прийти на виборчі дільниці та озвучують агітаційне гасло одного із кандидатів: "Дорогие одесситы! Сегодня 15 ноября состоятся выборы одесского городского головы! Приходите и голосуйте! Выбирайте мир и процветание Одессы"
Спостерігачі КВУ повідомляють про факти агітації в день виборів
Одеса, дільниця № 511287, член комісії в масці із символікою політичної партії "Опозиційна платформа За життя", кандидат від якої бере участь в другому турі виборів міського голови.
Організація «каруселей» та незаконна агітація, - КВУ про порушення на виборах
Спостерігачі КВУ повідомляють про факти ведення агітаційної діяльності в день голосування. Так, у Херсоні на вулицях містах розміщено бігборди, виконані в стилістиці кандидатів, які вийшли до другого туру виборів. Зокрема, мова йде про рекламні площини із написами «Обирай! Свій господарник або чужий популіст», а також бігборди із зображенням динозаврів і написом «так» (влітку за ініціативи одного з кандидатів у Херсоні відбулася виставка-атракціон «Великих динозаврів»).
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23