Голова КВУ спростував міф про турборежим в роботі Ради

Розмови про турборежим у Верховній Раді не мають під собою достатньої кількості статистичних доказів, а тому є перебільшенням. Про це заявив голова КВУ Олексій Кошель в ході конференції «Три місяці Верховної Ради: здобутки і провали».

Так, порівнюючи роботу ВР IX і VIII скликань, варто відзначити, що кількісні показники роботи є співмірними. До прикладу, за перші три місяці роботи депутати IX скликання прийняли 72 закони, VIII скликання – 60 законів.

При цьому депутати VІІІ скликання зареєстрували більше законопроектів – 1893 законопроекти проти 1193 у ВР IX скликання.

Однак депутати IX скликання провели дещо більшу кількість пленарних засідань, ніж їх колеги з попереднього скликання – 39 засідань проти 29.

«Заяви про т.зв. «турборежим» в роботі Верховної Ради IX скликання не відповідають дійсності. Результати досліджень КВУ засвідчують, що показники роботи парламентів VIII і IX скликань є цілком співмірними. Натомість, турборежим швидке характеризує форми роботи парламенту нового скликання. Так, у 9 скликанні стало практикою прийняття великої кількості законопроектів впродовж одного дня, а також проведення засідань у вечірньому та нічному форматах», – підсумував О. Кошель.