ЗАВЕРШЕНО ПРОЕКТ «РОЗБУДОВА СПРОМОЖНОСТІ В ПРОВЕДЕННІ НАВЧАННЯ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ ТА ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ВИБОРЦІВ»

Успішно завершено реалізацію проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, що тривав з 23 квітня по 06 червня 2014 р.

Було підвищено обізнаність виборців щодо їх виборчих прав, виборчих процедур, механізмів реалізації та захисту виборчих прав, а також механізмів та можливостей для виборців брати участь у виборчому процесі, включно із участю у ролі члена виборчої комісії або спостерігача під час виборчої кампанії,також виборців було проінформовано про можливість отримання ними знань та навичок через систему он-лайн навчання членів виборчих комісій «Виборком», веб-сайт «Вибори в Україні» та інші ресурси.

 

Основна діяльність в рамках проекту:

1. Розроблено і підтримано розділи «ВИБОРЦЮ!» та «ЧЛЕНАМ КОМІСІЙ» на сайті «Вибори в Україні». Розміщувались актуальні матеріали, оновлювались відповіді на найбільш розповсюджені запитання, надавались консультації он-лайн. Шляхом перегляду матеріалів цих розділів  свою обізнаність підвищили не менш ніж 74 тис. унікальних користувачів – активних виборців та потенційних членів комісій.

2. Надано телефонні консультації по «гарячій лінії» для виборців. «Гаряча лінія» телефонних консультацій КВУ працювала в період з 02 травня до 30 травня2014 р. в межах проекту за підтримки ОБСЄ. За цей час надано 827 консультацій. 71% звернень потребували надання правової допомоги виборцям, спостерігачам та членам виборчих комісій. Також на гарячу лінію звертались за довідковою інформацією. Найбільш популярними були запитання щодо списків виборців, а також дня голосування.

3. Проведено 6 навчальних вебінарів для виборців та членів виборчих комісій. Загалом здійснено 11231 переглядів навчальних вебінарів.

Теми вебінарів:

-         ранкове засідання, день голосування, порядок голосування на дому, підрахунок голосів (основні принципи);

-         тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси;

-         запобігання підкупу, застосуванню адмінресурсу і збереження таємниці голосування;

-         списки виборців (види списків, внесення змін, уточнення виборцем списків виборців);

-         як стати офіційним спостерігачем на виборах Президента України, статус офіційного спостерігача;

-         порушення виборчих права виборців (що це таке  і як реагувати на порушення).

4. Надано консультації для виборчих штабів кандидатів та партій.

Проведено 24 заходи презентації-консультації можливостей системи он-лайн навчання членів виборчих комісій «Виборком», а також навчальних вебінарів на сайті «Вибори в Україні», учасників ознайомлено з іншими наявними ресурсами та можливостями навчання членів комісій.Надавались консультації щодо використання, зокрема функціональних можливостей системи он-лайн навчання членів виборчих комісій «Виборком» для виборчих штабів кандидатів та партій а також довірених осіб, уповноважених представників та спостерігачів кандидатів в 24 областях.Загальна кількість осіб, охоплених консультаціями – 9619.

5. Проведено презентацій просвітницьких та інформаційних ресурсів в обласних центрах для широкої цільової аудиторії.

Проведено 23 презентації в обласних центрах для ЗМІ, громадських активістів, НУО, громадян, об’єднаних в неформальні об’єднання, лідерів громадської думки. На презентації розповсюджено роздаткові матеріали у формі прес-релізів (виготовлених КВУ та ОПОРА за власний кошт), в яких містилась інформація про «гарячу лінію», веб-ресурс «Виборком» і його можливості, про вебінари на сайті «Вибори в Україні», сторінки «ЧЛЕНАМ КОМІСІЙ», «Я – СПОСТЕРІГАЧ!» та «ВИБОРЦЮ!» на сайті «Вибори в Україні» та інші корисні ресурси.

Громадяни були поінформовані щодо виборчих процедур, прав виборців та механізмів їх захисту, а також механізмів та можливостей для виборців брати участь у виборчому процесі, включно із участю у ролі члена виборчої комісії або спостерігача під час виборчої кампанії, а також щодо джерел отримання знань та навичок за допомогою інтерактивних навчальних ресурсів, насамперед через систему он-лайн навчання «Виборком», ресурси сайту «Вибори в Україні» та інші ресурси.

6. Інформаційна кампанія.

Представники Комітету виборців України представили продукти проекту на центральному рівні на 6 прес-конференціях та в 35 телесюжетах. На регіональному рівні, зафіксовано 199 публікацій у друкованій та Інтернет-пресі, на телебаченні, радіо, тощо. Аудиторія віком від 18 років у містах із населенням від 50 тис. мешканців, охоплена інформаційною кампанією проекту, за статистикою 14 найпопулярніших центральних телеканалів склала 5 млн. 554 тис. глядачів.

Загальна аудиторія ЗМІ, охоплена інформаційною кампанією проекту, склала 6 млн. громадян.