КВУ підписав Меморандум «За референдум – без маніпуляцій!»

ВГО "Комітет виборців України" разом із низкою громадських організацій підписав Меморандум «За референдум – без маніпуляцій!». Учасники Коаліції громадських організацій звертаються до керівництва фракцій та груп Верховної Ради України із закликом утриматися від ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів із будь-яких питань до ухвалення нової редакції Закону «Про всеукраїнський референдум».

Чинний Закон «Про всеукраїнський референдум», ухвалений в інтересах режиму Януковича, містить низку недоліків, які можуть підірвати українську державність, зокрема призвести до повного руйнування правової системи України. Зокрема, цей закон дозволяє у неконституційному порядку, в обхід Верховної Ради, змінювати Конституцію України, а також виносити на референдум питання без їх попереднього обговорення.

У зв’язку з тим, що наразі ініціюється винесення на всеукраїнський референдум питання щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, учасники Коаліції громадських організацій закликають представників політичних сил утриматися від подібних ініціатив і перевести дискусію щодо розвитку ринку землі з політичної площини у фахову. Проведення всеукраїнського референдуму за чинним Законом не відображатиме реального волевиявлення Українського народу, а тому не може бути використане для вирішення таких важливих суспільно-політичних питань, як право громадян розпоряджатися земельними ресурсами.