Адмінресурс на виборах: В. Зеленський агітував за кандидата від «Слуги Народу» в Кривому Розі

Президент України В. Зеленський проводив агітацію за кандидата від політичної партії «Слуга Народу» Д. Шевчика під час робочої поїздки до Кривого Рогу 26 листопада.

У ході обговорення екологічної ситуації у Кривому Розі та перспектив розвитку міста, Президент України В. Зеленський побажав перемоги для кандидата від «Слуги Народу». «Бажаю удачі. Відверто бажаю вам перемоги. Зараз подивимося вашу презентацію. Ви одужуйте і може з вашою перемогою нам вдасться, щоб одужало місто», - заявив Глава держави.

Крім того, коментарі агітаційного характеру було розміщено на офіційному веб-сайті Президента України. У статті під назвою «Життя в Україні має бути комфортним, безпечним і сучасним – Президент під час обговорення перспектив розвитку Кривого Рогу» розміщено інформацію про те, що участь в обговоренні перспектив розвитку міста, крім Президента України, взяв кандидат на посаду криворізького міського голови Дмитро Шевчик. Наведено цитату із виступу кандидата: «Кандидат на посаду криворізького міського голови Дмитро Шевчик наголосив, що Кривий Ріг має стати містом, яке притягує до себе молодь. «Ми дуже хочемо, щоб наше місто було красивим, молодим, таким, яке молодь не хоче залишати, і якому радітимуть люди старшого покоління», – сказав Дмитро Шевчик».

Також на офіційному веб-сайті Президента України наведено коментарі керівника передвиборчого штабу Дмитра Шевчика Олександра Вешнякова: «Керівник передвиборчого штабу Дмитра Шевчика Олександр Вешняков зазначив, що програмою розвитку міста передбачено як будівництво нових станцій швидкісного трамвая, так і будівництво нової трамвайної лінії, яка з’єднає райони Північного та Південного гірничо-збагачувальних комбінатів».

КВУ розцінює такі заяви Президента України як агітацію на користь кандидата від партії «Слуга Народу» та прояв адміністративного ресурсу із використанням офіційного веб-сайту Глави держави. Пряма агітація Президентом України під час виконання ним своїх повноважень в ході робочих зустрічей є недопустимою практикою, що суперечить міжнародним стандартам вільних та чесних виборів.

Відповідно до ч.1 ст.51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу.

Нагадаємо, що другий тур виборів у Кривому Розі заплановано на 6 грудня.