Депутати продовжили реєструвати законопроекти навіть попри закінчення роботи Ради

Останнє пленарне засідання Верховної Ради VIII скликання відбулося 12 липня, однак навіть попри це народні депутати продовжили реєструвати нові законопроекти. За період 13 липня-21 серпня було зареєстровано 13 нових проектів законів.

Парадокс в тому, що такі документи із самого початку не мали шансів бути розглянутими, оскільки були зареєстровані вже після закінчення пленарних засідань ВРУ. Також, відповідно до Регламенту ВРУ, вони не будуть автоматично перенесені у Верховну Раду IX скликання, а тому при потребі їх доведеться реєструвати заново.

Останній законопроект, зареєстрований у ВРУ, датований 30 липня 2019 р. Це проект Закону «Про автоматизацію управління житлово-комунальним господарством населених пунктів», автор - Кірш О. В.

Частина зареєстрованих законопроектів носили передвиборчий характер. Так, 18 липня, за три дні до дня голосування, було зареєстровано проект закону «Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму в Україні та заборону пропаганди його символіки» авторства Є. Мураєва, В. Новинського, О. Вілкула та О. Долженкова. 16 липня Є. Мураєв, О. Вілкул і В. Новинський також зареєстрували проект закону «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII "Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Низку законопроектів ініціював Президент України В. Зеленський. Зокрема, щодо конфіскації незаконних активів чиновників (№10461) і відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на територію України (№10462). Одночасно із реєстрацією цих законопроектів Президент звернувся до Голови ВРУ із проханням скликати позачергову сесію для їх розгляду. Однак цього зроблено не було, а тому законопроекти залишилися без розгляду.

«Реєструвати законопроекти після завершення сесії – це все одно, що продавати зіпсовані продукти. При цьому навіть ті документи, що реєструються з метою піару, несуть значне навантаження на Апарат ВРУ і доцільність їх реєстрації є сумнівною. Щодо практичної точки зору – то це із самого початку були мертво народжені документи, що, однак, не стало перешкодою для їх ініціаторів», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.