Депутати «Волі народу», «Відродження» та Опоблоку – головні прогульники 8 сесії

Комітет виборців України проаналізував відвідування фракціями та групами Верховної Ради пленарних засідань упродовж роботи восьмої сесії (лютий-липень 2018 року). Всього за сесію відбулося 72 пленарні засідання.

Найнижчі показники відвідувань у депутатів «Волі народу», «Відродження» та «Опозиційного блоку». Як правило, третина депутатів цих політичних сил були відсутні на засіданнях. Так, за даними письмової реєстрації в середньому 37% депутатів групи «Воля народу» були відсутні з невідомих причин на пленарних засіданнях ВР. Це ж стосується 34% депутатів «Відродження» та 31% – «Опозиційного блоку».

Також в середньому не були зареєстровані на засіданнях чверть позафракційних депутатів та членів «Батьківщини». Як правило відсутніми з невідомих причин були 24% позафракційних депутатів і 22% представників «Батьківщини».

Щодо інших фракцій показники наступні: в середньому засідання Ради пропускали по 18% депутатів «Самопомочі» та Блоку Петра Порошенка, 15% депутатів «Народного Фронту» і 13% – Радикальної партії Олега Ляшка.

Враховувалися лише офіційні пропуски з невідомих причин (тобто, не через хворобу чи відрядження».

«В середньому в липні-лютому на засіданнях ВР були зареєстровані лише 7 із 19 депутатів групи «Воля Народу». Тобто, третина депутатів практично не з’являлися в парламенті. Схожі цифри у «Відродження» та «Опозиційного блоку». Бути присутнім на засіданнях Ради – це обов’язок кожного народного депутата, що відповідає ч.3 ст. 24 Закону України «Про статус народного депутата України». Щодо недобросовісних депутатів застосовується ряд санкцій. Зокрема, обмеження заробітної плати, що дозволяє економити кілька мільйонів гривень щорічно», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель. 

Інформація в рамках проекту «Дослівно».