Для протидії коронавірусу на вибори необхідно додатково виділити 150-200 млн. грн.

«В умовах пандемії на вибори необхідно додатково виділити 150-200 млн. гривень. Переважна більшість витрат має бути спрямована на захист членів дільничних виборчих комісій» - про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час прес-конференції КВУ 4 вересня в інформаційній агенції «Інтефакс-Україна».

За підрахунками експертів КВУ для захисту членів виборчих комісій під час проведення їх засідань та під роботи в дні голосувань під час першого та другого туру виборів необхідно закупити щонайменше 13 млн. захисних масок. Окрім цього, необхідно закупити дезінфікуючі засоби, прилади для вимірювання температури, передбачити заробітну плату для тих, хто буде вимірювати температуру на вході для виборчих дільниць, виговити інформаційні матеріали – повідомив голова КВУ.

«Зараз важливо не продовжувати політичні спекуляції на теми можливості проведення виборів, а зосередитися на захисті виборців та найбільш вразливої групи – близько 500 тис. членів виборчих комісій, які можуть працювати у закритих приміщеннях понад добу. Приклади організації виборів у Республіці Південна Корея, Австралії, Польщі, США показують, що за умов ретельної підготовки можна організувати виборчий процес і день голосування без суттєвих ризиків для виборців і членів комісій» - наголосив Олексій Кошель.

Експерти Комітету виборців розробили аналітичний звіт про проведення виборів в умовах пандемії у світі та рекомендації для місцевих виборів в Україні. Зі звітом можна ознайомитися на сайті КВУ cvu.org.ua.