КВУ фіксує протестне голосування, помилки в роботі ДВК та проблеми зі списками виборців

Спостерігачі КВУ повідомляють про факти протесного голосування громадян. Зокрема, у Хмельницькій області зафіксовано дві спроби псування бюлетеня (у Старосинявському та Летичівському районі). На осіб, які пошкодили бюлетені, складено адміністративні протоколи за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне хуліганство). В Кам'янець-Подільському на дільниці 681338 виборець, зайшовши в кабінку, розірвав бюлетень навпіл та сховав у кишеню. У Черкаській області в окрузі № 195 (дільниця 711077) виборець не дочекався черги в кабінку для голосування, розірвав бюлетень і намагався винести його з дільниці. Представники правоохоронних органів склали відповідний протокол. На Закарпатті на одній з виборчих дільниць в м. Ужгород виборець продемонстрував у соціальній мережі свій бюлетень, який він сфотографував у виборчій кабінці із написом: «Всіх розстріляти, крім «кандидата Х». У Запорізькій області (округ №74, дільниця 230905) виборець навмисно показово зірвав пломбу зі скриньки для голосування.

Також КВУ продовжує фіксувати помилки в роботі дільничних виборчих комісій. У Полтаві на одній з дільниць (№ 531267, 4-та міська лікарня) члени комісії розпочали підрахунок голосів ще до закінчення голосування. Голова ДВК та 9 інших членів комісії розпломбували скриньку і самовільно розпочали підрахунок голосів виборців, чим порушили статтю 78 Закону України «Про вибори Президента України». У Рівному (округ №154, дільниця 560358) спостерігач КВУ повідомив про те, що в кабінці для голосування голосували двоє виборців. У Запорізькій області (округ №78, дільниця 230266) спостерігачі КВУ повідомили, що члени комісії частково заповнили протокол про підрахунок голосів виборців ще до закінчення голосування.

Крім того КВУ вказує на проблему зі списками виборців. У Чернівецькій області (округ №202) на виборчій дільниці у Вижницькому районі одна й та ж особа отримала два бюлетені: за дівочим прізвищем і прізвищем після шлюбу. Складено акт, один бюлетень було погашено. У Києві (округ №194, дільниця 710981) жінка не змогла знайти себе в списку виборців, хоч запрошення отримала і раніше голосувала на цій дільниці. Така ж проблема мала місце в Рівному на дільниці 560983. У Львові (округ №117, дільниця 462061) курсанти Академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного не змогли знайти себе у виборчих списках, хоч попередньо отримали запрошення від відповідної ДВК.