КВУ: голосування поза межами кабінок, перерви на прибирання та фотографування бюлетенів

Спостерігачі КВУ повідомляють про факти голосування виборців за межами виборчих кабінок. Причина цьому – значні черги на виборчих дільницях у зв’язку із вимогами щодо дотримання соціальної дистанції. Така ситуація є доволі поширеною. До прикладу, через повільне просування черги виборці заповнювали бюлетені поза кабінами для голосування на дільниці №650662 на Херсонщині.
За даними спостерігачів КВУ частина дільничних комісій оголосили перерву на прибирання. Зокрема, члени ДВК зробили перерву на санітарне прибирання на дільниці № 560951 в Рівному. Дочекавшись, поки всі присутні на дільниці виборці проголосують, члени комісії не пропускали в приміщення для голосування інших громадян, які очікували в черзі на вулиці. Перерва в роботі комісії тривала орієнтовно 15 хвилин. За цей час біля дільниці зібралося ще більше виборців, які були невдоволені таким рішенням. За словами членів комісії, такі перерви вони планують робити кожні 2 години і закривати приміщення для голосування.
Перерву на прибиранні також оголосили на одній з дільниць в Миколаєві (№ 480891). Дільницю зачинили для дезінфекції із 11:55 до 12:25.
Перерви в роботі ДВК в день голосування суперечать чинному законодавству. Відповідно до ч.1 ст.248 Виборчого кодексу України голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви.
Спостерігачі КВУ фіксують випадки фотографування виборцями заповнених бюлетенів. У Київській області виявили три випадки фотографування бюлетеня (всі молоді люди до 30 років, прибула поліція). Фотографування бюлетеня також виявлено на Дніпропетровщині в м. Кам’янське (ВД № 120966) та м. Дніпро (№ 121360, 121361).
Відповідно до ч.5 ст.248 Виборчого кодексу України під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.