КВУ назвав фракції-лідери фінансового популізму в Раді

ВО «Батьківщина», «Слуга Народу» та позафракційні народні депутати подають найбільшу кількість нереалістичних до виконання законопроектів. Про це свідчать висновки Міністерства фінансів, проаналізовані КВУ.

Всього за період із 29 серпня по 19 листопада Міністерством фінансів України було здійснено 447 експертних висновків до законопроектів щодо фінансових можливостей їх реалізації. Із них 236 було визнано такими, що негативно впливатимуть на дохідну або витратну частину державного бюджету і, відповідно, унеможливлюють їх реалізацію.

Із 236 нереалістичних проектів законів депутати ВО «Батьківщини» були серед авторів 64, «Слуги Народу» – 55, позафракційні народні депутати – 55.

Також високі показники фінансового популізму в депутатів «Опозиційної платформи За життя», які зареєстрували 38 нереалістичних документів.

Щодо інших фракцій та груп показники наступні: ЄС – 15 нереалістичних проектів, Голос – 11, група «За майбутнє» - 7.

Народні депутати з різних фракцій могли бути авторами одного й того ж документу.

«Те, що опозиційні політичні сили подають значну кількість документів, які не узгоджуються із експертними висновками Мінфіну виглядає цілком логічним і таку тенденцію КВУ відзначав й під час роботи попереднього парламенту.

Однак більше здивування викликають високі показники фінансового популізму серед депутатів провладної «Слуги Народу», які часто також подають нереалістичні проекти, які не можуть бути виконані Міністерством фінансів. Як правило до фінансового популізму зараховуються проекти законів щодо підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, збільшення державних видатків, зростання соціальних стандартів тощо. Реєструючи подібні ініціативи, народні депутати переважно не вказують достатніх джерел для покриття видатків на їх реалізацію, що унеможливлює їх практичне виконання», - додав голова КВУ Олексій Кошель.