КВУ назвав лідерів фракцій, які провалюють роботу в Раді

Комітет виборців оцінив роботу лідерів фракцій Верховної Ради у 2020 році (січень-серпень). До уваги було взято такі показники роботи як участь в пленарних засіданнях Ради, участь в голосуваннях, відвідування засідань комітету та успішність законодавчої роботи.

За даними КВУ найвищі показники активності в І. Геращенко (ЄС), А. Герасимова (ЄС) та С. Рахманіна (Голос). Найнижчі результати у В. Рабіновича (ОПЗЖ), Ю. Бойка (ОПЗЖ) та Д. Арахамії (Слуга Народу). Посередні показники в Ю. Тимошенко (Батьківщина).

Деякі лідери фракцій фактично провалюють роботу за певними напрямками.

Ю. Бойко і В. Рабінович мають низькі показники участі в голосуваннях Верховної Ради. Ю. Бойко за шість місяців роботи взяв участь лише в 18% голосувань ВР, В. Рабінович – в 6%. Низькі показники участі в голосуваннях також в Д. Арахамії та Ю. Тимошенко, які пропустили половину голосувань Ради: Д. Арахамія взяв участь в 47%, Ю. Тимошенко – 46%. Найвищі результати в А. Герасимова – 68%, С. Рахманіна – 76% та І. Геращенко – 76%.

Серед лідерів фракцій найнижчі показники відвідування засідань ВР у В. Рабіновича, який відвідав 63% засідань. Ю. Тимошенко була зареєстрована на 75% засідань, А. Герасимов – 87%, Ю. Бойко – 92%, Д. Арахамія – 97%, І. Геращенко – 97%, С. Рахманін – 98%.

Низка лідерів фракцій пропустили значну кількість засідань парламентських комітетів, членами яких вони є.

Д. Арахамія взяв участь лише в 46% засідань комітету з питань нацбезпеки, В. Рабінович відвідав 55% засідань комітету з питань прав людини, Ю. Тимошенко – 60% засідань комітету з питань соціальної політики, А. Герасимов – 63% засідань комітету з питань аграрної політики, Ю. Бойко – 66% засідань комітету з питань прав людини, С. Рахманін – 84% засідань комітету з питань нацбезпеки. Лідером за відвідуванням засідань комітетів є І. Геращенко, яка була присутня на 94% засідань комітету з питань зовнішньої політики.

Співвідношення кількості поданих проектів законів та прийнятих є таким: Ю. Бойко – 8 подано/2 прийнято, Д. Арахамія – 27/4, А. Герасимов – 13/2, І. Геращенко – 28/2, В. Рабінович – 10/1, Ю. Тимошенко – 36/2, С. Рахманін – 23/1.

«Робота лідерів фракцій включає різні напрямки: від взаємодії із медіа до контролю власної фракції в парламенті. Однак керівники фракцій також не повинні забувати про свої прямі депутатські обов’язки. Як показує моніторинг КВУ низка лідерів фракцій фактично провалюють роботу в парламенті та ігнорують депутатську діяльність», - підсумував голова КВУ О. Кошель.