КВУ назвав ТОП-10 партій із найбільшими фракціях в облрадах

КВУ в рамках проекту «Дослівно» визначив політичні партії, що мають найбільші фракції в обласних радах. Інформацію було отримано у відповідь на інформаційні запити від 22 облрад. Дані станом на лютий 2018 року.

Серед ТОП-10 партій із найчисельнішими фракціями: Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», «УКРОП», Радикальна партія Олега Ляшка, Відродження, ВО «Свобода», «Самопоміч», «Наш Край» та «Аграрна партія».

Із загалом 1700 депутатів облрад 884 або 52% входять до фракцій опозиційних партій. Із них 250 є членами фракції «Батьківщина», 191 – «Опозиційного блоку», 134 – «УКРОПу», 111 – Радикальної партії Олега Ляшка, 102 – «Свободи», 96 – «Самопомочі».

Для порівняння: у фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» 373 депутати в облрадах, «Нашою Краю» та «Відродження», які часто є ситуативними союзниками БПП, 75 та 104 депутати відповідно.

«Із 10 партій з найбільшими фракціями в облрадах – шість є опозиційними політичними силами. Вплив опозиції в регіонах є надзвичайно високим. Окремі обласні ради фактично повністю перебувають під контролем таких партій. Як результат, впродовж останніх років їх депутати неодноразово приймали рішення, в яких критикували чинну владу. Так, щонайменше 11 облрад підтримали торговельну блокаду Донбасу, 19 – виступили з критикою підвищення тарифів, 7 – вимагали від офіційного Києва перейти із ними на договірні відносини. Із наближенням президентських та парламентських виборів 2019 року кількість подібних рішень може значно зрости», - підсумував голова КВУ Олексій Кошель. 

Загалом в облрадах представлені 26 політичних партій, що мають бодай одного депутата в складі фракції. У Донецькій та Луганській областях обласні ради не функціонують.                                      

Нагадаємо, що раніше КВУ склав рейтинг найбільш опозиційних обласних рад України