КВУ офіційно звернувся до НАЗК із проханням провести додаткову перевірку фінансових звітів «Слуги народу» та «Опозиційної платформи За життя»

За оцінкою Комітету виборців України у фінансових звітах політичних партій «Слуга народу» та «Опозиційна платформа За життя» можуть бути подані неправдиві відомості щодо кількості працівників у цих політичних силах. Зокрема, у ході аналізу фінансових звітів КВУ виявив аномальні показники у співвідношенні офіційної кількості працівників партії до площі офісу, який орендують політичні сили, що може свідчити про тіньовий характер фінансування партій.

З огляду на це Комітет виборців України звертається до Національного агентства з питань запобігання корупції із проханням перевірити правдивість інформації, зазначеної у звітах про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру політичних партій «Слуга народу» та «Опозиційна платформа За життя» щодо кількості працівників, задіяних у роботі в центральному апараті партій.

Відповідно до даних звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІІ квартал 2020 року один працівник партії «Слуга Народу» в середньому працює на офісній площі розміром понад 200 кв.м., що є, на думку ВГО КВУ, аномально високою та нереалістичною цифрою. Всього в центральному апараті партії «Слуга Народу» працює 8 осіб. При цьому партія вказує, що орендує приміщення в конгресно-виставковому центрі «Парковий» (м.Київ, Паркова дорога 16А) загальною площею 1 828,2 кв. м. Таким чином за даними фінансового звіту партії «Слуга Народу» 8 офіційних працівників партії працюють в офісі площею 1 828 кв.м., що складає в середньому 228 кв.м. на одного працівника.

Відповідно до даних фінансового звіту політичної партії «Опозиційна платформа За життя» за І квартал 2020 р. в центральному апараті політсили працює 3 особи. При цьому партія орендує офісні приміщення загальною площею 2 032 кв.м., що складає 677 кв.м. на одного працівника.

За оцінкою ВГО КВУ вказані дані можуть свідчити про тіньовий характер фінансування політичних партій та подання завідомо недостовірних відомостей у звітах політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, що передбачає кримінальну відповідальність. З огляду на це ВГО КВУ звертається до Національного агентства з питань запобігання корупції із проханням під час перевірки фінансових звітів партій «Слуга Народу» та  «Опозиційна платформа За життя» звернути увагу на виявлені аномалії та вжити заходів, передбачених чинним законодавством.