КВУ повідомляє про підкуп виборців у Рівному і Хмельницькому

Спостерігачі Комітету виборців України зафіксували факти непрямого підкупу виборців у Рівному та Хмельницькому. Так, у Рівному на Майдані Незалежності відбувається роздача цукерок в обмін на політичну макулатуру. Біля намета, виконаного в стилістиці партії «Перемога Пальчевського», розміщено три смітники з написами «Політичне сміття», виконані в кольоровій агітаційній стилістиці партій: «За майбутнє», «Європейська солідарність», «Слуга народу». Додається фото намета, зроблене спостерігачами КВУ 9 жовтня. За даними спостерігачів участь в роздачі цукерок, зокрема, для дітей-ромів брав керівник обласної організації партії «Перемога Пальчевського». На агітаційному наметі розміщено напис: «Міняємо кілограм політичного сміття на кілограм цукерок! Прибери політичне сміття – буде як ГЕРМАНія».
Кандидатом від політичної партії «Перемога Пальчевського» на виборах міського голови Рівного є Віталій Герман.
Також спостерігачі КВУ зафіксували підкуп виборців у Хмельницькому. Так, виборцями одного з округів міста роздавали продуктові набори (вул . Кам’янецька , район Ружична). До набору входили крупи, олія, борошно. Разом із продуктами харчування виборцям надавали агітаційну листівку із зображенням кандидата Олега Певнєва та логотипом політичної партії «За майбутнє». На листівці розміщено напис: «Я тут живу. Я за майбутнє успішного міста. Олег Певнєв».
За оцінкою КВУ такі дії мають ознаки підкупу виборців. КВУ нагадує, що відповідно до ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям продуктів харчування, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії. За такі дії передбачена кримінальна відповідальність.