КВУ повідомляє про порушення, пов’язані із президентським опитуванням

Спостерігачі КВУ повідомляють про факти порушення чинного законодавства та конфліктні ситуації, пов’язані із проведенням президентського опитування поблизу виборчих дільниць.
У м. Черкаси (в.д. 711040) член ДВК особисто безпосередньо в приміщенні дільниці роздавала бланки президентського опитування. Свої дії вона аргументувала тим, що провести анкетування її попросили волонтери.
У м. Бердянськ (в.д. 650 651) мали місце спроби проводити опитування у приміщеннях дільниць. Після майже годинного пояснення вимог чинного законодавства інтерв’юери перенесли опитування за межі виборчих дільниць.
У с. Утківка Харківської обл. селище Утківка (в.д. 630869) опитування проводилося в приміщенні виборчої дільниці. Член ДВК відмовлявться реагувати, закликав поважати роботу інтерв’юерів.
Також спостерігачі КВУ повідомляють, що опитування не проводиться на значній частині виборчих дільниць. Зокрема опитування не було проведено поблизу в.д. 800039, 800040, 800093 у м. Києві.
Окрім цього часто мають місце факти, коли, через відсутність належної підготовки, інтерв’юери на власний розсуд переконували виборців щодо необхідності зменшення кількості народних депутатів України, важливість питань Будапештського меморандуму тощо. Окремі виборці не сприймають таку роз’яснювальну роботу, що в окремих випадках призводить до конфліктних ситуацій.