КВУ продовжує фіксувати порушення на виборах в ОТГ

Спостерігачі КВУ продовжують фіксувати порушення на перших місцевих виборах в об’єднаних громадах.

Так, спостерігачі КВУ повідомили, що на Одещині (Окнянська ОТГ) члени виборчої комісії перервали процес голосування місцевих жителів, що голосують вдома та відправилися на обідню перерву. Як пояснили члени комісії, на дільниці №510581 вже проголосувало дві третини виборців, що голосують за місцем проживання, а тому було прийнято рішення продовжити процес голосування решти мешканців після обідньої перерви.

Частина суб'єктів виборчого процесу, які перебувають на дільниці, вимагає від ДВК продовження голосування для людей, що голосують за місцем перебування, а інша частина - проти. На даний момент комісія очікує роз'яснень від ТВК та куратора ЦВК щодо ситуації, яка склалася.

Формально такі дії членів комісії є порушенням, оскільки за Законом "Про місцеві вибори" (п.1 ст.77) процес голосування має бути безперервним і не передбачає зупинок.

На Луганщині в Лозно-Олександрівській об'єднаній громаді зафіксовано підвезення виборців на дільниці від імені партій «За життя» та Радикальної партії Олега Ляшка. Крім того, на дільниці №440094 не вистачає бланків протоколів про підрахунок голосів для отримання спостерігачами.

Спостерігачі КВУ також фіксують аномально високу явку на виборах старости в Нижньодуванській ОТГ Луганщини. Станом на 12 години там вже проголосувало понад 50% виборців - 317 із 616. Це при тому, що 90 виборців внесені в список для голосування за місцем знаходження.

Про незаконну агітацію також повідомляють спостерігачі ВО «Батьківщина», зокрема, в Донецькій, Рівненській та Полтавській областях. Незаконна агітація проявляється в надсиланні смс із закликами голосувати для місцевих жителів, роздачі листівок, знаходженні агітаційних матеріалів в приміщенні для голосування тощо.