КВУ: протоколи на проблемних дільницях в Харкові можуть свідчити про спроби фальсифікації виборів

За оцінкою Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» неточності, виявлені у протоколах на низці виборчих дільниць м. Харкова, можуть свідчити про спроби фальсифікації результатів виборів міського голови.

Публічна інформація, надана спостерігачами, вказує на факти організації виборчих фальсифікацій, до яких, ймовірно, були залучені члени дільничних виборчих комісій. Як стало відомо, після завершення голосування на низці виборчих дільниць м. Харкова було виявлено невідповідності між даними протоколів дільничних виборчих комісій та протоколів районних територіальних виборчих комісій. Відповідна схема могла бути використана для збільшення кількості голосів на користь одного з кандидатів на посаду міського голови Харкова.

На думку КВУ такі дії можуть мати ознаки правопорушень, визначених Кримінальним Кодексом України, а саме ст. 157 ККУ («Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача») та ст. 158-3 ККУ («Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму»).

КВУ зазначає, що ситуація в м. Харкові має отримати невідкладну реакцію правоохоронних органів, що дозволить встановити всі обставини справи та притягнути до відповідальних винних осіб. КВУ закликає територіальну виборчу комісію м. Харкова не перешкоджати встановленню фактів ймовірних порушень під час виборів та організувати прозорий процес встановлення результатів виборів (в тому числі, щодо організації повторного підрахунку голосів на проблемних виборчих дільницях).