КВУ: За перші 100 днів Рада прийняла лише 1 закон уряду Д. Шмигаля

Комітет виборців України проаналізував показники законодавчої роботи уряду Д. Шмигаля за перші 100 днів діяльності.

За даними КВУ у перші 100 днів роботи народні депутати прийняли лише 1 урядовий законопроект. Це проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців.

При цьому всього, за період із 5 березня по 11 червня, урядом Д. Шмигаля було подано до Верховної Ради 39 проектів законів. Враховуючи, що законом став лише один з них, відсоток успішності законодавчої роботи уряду складає 2,5%. Решта неприйнятих законопроектів авторства уряду продовжуються знаходитися у ВР.

Для порівняння: урядом О. Гончарука за перші 100 днів роботи було подано 44 проекти законів, із них законами стали 7 або 16%.

«Один підтриманий законопроект за 100 днів – це повний провал законодавчої роботи уряду Д.Шмигаля. Зараз Кабінет міністрів і монобільшість більше нагадують політичних опонентів, аніж одну команду. У період пандемії саме уряд мав стати ключовим центром розробки законодавчих рішень, адже він має найбільш повну інформацію і може здійснювати найбільші чіткі обрахунки.», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

«За час пандемії Рада прийняла 22 закони, спрямовані на боротьбу з коронавірусом. Показово, що парламент приймав законопроекти авторства народних депутатів, а не уряду. При цьому часто навіть дискусії щодо законодавчих методів боротьби з коронавірусом обходилися без залучення Кабінету міністрів. До прикладу, як це мало місце в ситуації із законопроектами щодо страхування медиків», - додав О. Кошель.