КВУ зафіксував перші порушення на виборах в ОТГ

Спотерігачі КВУ повідомляють про перші порушення на виборах в об’єднаних територіальних громадах. Серед них – відкриття дільниць із запізненням, незаконна агітація в день виборів, голосування виборців за межами дільниць, порушення таємниці голосування.

На Одещині (Окнянська ОТГ) в селищі Окни дільницю №510581 було відкрито із запізненням, о 8:25. Як прокоментувала ситуацію голова селищної ТВК, запізнення сталося внаслідок непрофесійних дій членів ДВК, які почали підготовче засідання пізніше визначеного сроку і порушили порядок, витративши більше відведеного законом часу на пломбування скриньок і розподіл обов'язків членів ДВК. На допомогу членам комісії відправився член ТВК, який контролюватиме процес.

Внаслідок запізнення кілька виборців не проголосували, не захотівши чекати відкриття дільниці. Як зазначила голова ТВК: "На жаль, декілька виборців пішли з дільниці, не проголосувавши. Не захотіли чекати і невідомо, чи повернуться".

На Івано-Франківщині (Загвіздинська ОТГ) у селі Загвізді зафіксовано відкриття дільниць із запізненням. Причиною затримки стало порушення процедури ранкового засідання з боку членів ДВК. В результаті біля дільниць утворилася черга із понад 30 виборців. Секретар комісії реєструвала спостерігачів без пред’явлення посвідчення особи, біля столів також утворилися черги. Крім того на дільниці №260742 стався конфлікт між одним з кандидатів та членами комісій. Кандидат вказав на те, що голова комісії переклала кілька бюлетенів з одного столу на інший і через це вимагав зупинити голосування та перерахувати бюлетені. 
На Миколаївщині (Мирненська ОТГ) в селищі Мирне зафіксовано черги до дільниць. Це є традиційною проблемою, пов’язаною із ранковою активністю сільських мешканців у невеликих населених пунктах.

На Дніпропетровщині (село Малокозирщина, Перещепінська ОТГ) мало місце голосування виборців поза межами виборчої дільниці. Зокрема, одна з місцевих жителів заповнила бюлетенень на вулиці на капоті автомобіля, чим було порушено таємницю голосування. Порушення задокументовано на відео.

Також до КВУ надійшла інформація, що в селі Меліоративне (Дніпропетровська обл.) у день голосування виборців пригощали горілкою від імені одного із кандидатів в депутати. За отриманою інформацією алкогольні напої роздвав батько кандидата. Інший кандидат відреагував на порушення, викликав поліцію та написав відповідну заяву.

На Рівненщині (Олександрійська ОТГ) в день виборів, о 5 ранку, Житомирський апеляційний суд прийняв рішення на користь одного з кандидатів щодо його реєстрації. Показово, що до цього, за день до виборів, Рівненський районний суд ухвалив рішення щодо зняття цього кандидата з виборчого процесу.

Вказані порушення є традиційними в день голосування і, як правило, пов’язані із низьким рівнем професійної роботи членів виборчих комісій та незаконними діями кандидатів.