КВУ закликає розглянути законопроект щодо мандатів депутатів місцевих рад від проросійських партій

Комітет виборців закликає Верховну Раду України розглянути урядовий законопроект №7476, що регулює діяльність місцевих депутатів від заборонених партій. 

Проект закону було зареєстровано понад 8 місяців тому, 20 червня 2022 р., однак його досі не було розглянуто на пленарному засіданні ВР. Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував депутатам прийняти документ за основу.

Законопроєктом пропопонується встановити, що повноваження депутатів місцевих рад автоматично припиняються в разі заборони політичної партії, від якої їх було обрано. Згідно з документом пропонується достроково припиняти повноваження депутатів місцевих рад у разі набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від місцевої організації якої висувалася та була обрана відповідна особа депутатом місцевої ради, а також входження депутата місцевої ради до депутатської фракції місцевої організації політичної партії, діяльність якої заборонена за рішенням суду, що набрало законної сили

На думку КВУ прийняття законопроекту є важливим кроком у протидії діяльності проросійських сил в Україні. У частині громад Півдня та Сходу України частка депутатів від заборонених партій складає 30-40%.

При цьому такі депутати переважно залишилися працювати в місцевих радах навіть після того, як набули чинності рішення судів щодо заборони діяльності партій, від яких вони були обрані. Після судових рішень такі депутати змінили фракційну приналежність і залишилися працювати в місцевих радах. Наразі в законодавстві немає заборони, що регулювала б діяльність таких осіб. 

У питанні заборони проросійських сил в Україні не має бути напівмір. Якщо партія заборонена як проросійська, то місцеві депутати від цієї політичної сили теж повинні позбутися своїх мандатів, а не просто змінити фракцію”, - додав голова КВУ Олексій Кошель.

КВУ вважає, що станом на сьогодні не існує жодних об’єктивних перешкод, які б заважали прийняттю законопроекту і закликає керівництво ВРУ винести документ на розгляд народних депутатів.