КВУ закликає Верховну Раду невідкладно прийняти Постанову про вибори в Криму

Комітет виборців України закликає Верховну Раду невідкладно прийняти Постанову щодо незаконної підготовки виборів Президента Російської Федерації на території тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя, що призначені на 18 березня.

Проект відповідної Постанови зареєстрований під номером 7546 – «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв'язку із незаконною підготовкою виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України - в АР Крим та Севастополі».

Організація виборчого процесу на території тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя є порушенням Конституції України, Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Будапештського меморандуму та Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262.

За даними КВУ до організації виборів на території півострову залучені понад 10 тис. осіб, що працюють у складі так званих виборчих комісій. На території Криму незаконно сформовано 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій, в місті Севастополь 4 територіальні виборчі комісії та 181 дільничних виборчих комісій.

«Ми вважаємо, що відповідну Постанову має бути прийнято вже зараз, а не після оголошення результатів голосування, як це було на виборах до Держдуми 2016 року. Тоді мова йшла про невизнання легітимності кількох депутатів-мажоритарників із Криму, що було спроможним завданням. Зараз подібний сценарій є малореальним. Тому варто зосередити увагу не лише на питанні нелегітимності голосування, але й на засудженні самого факту організації виборів у Криму. Завчасне прийняття Постанови дасть змогу Верховній Раді зіграти на випередження, не чекаючи офіційного оголошення результатів виборів», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель. 

Нагадаємо, що раніше КВУ звернувся до Прокуратури АР Крим із вимогою притягнути до відповідальності та порушити кримінальні справи щодо 10 тис. членів так званих виборчих комісій, що організовують вибори Президента РФ на території анексованого півострову.