КВУ закликав Верховну Раду засудити проведення місцевих виборів в Криму

Комітет виборців України закликає Верховну Раду засудити проведення місцевих виборів 8 вересня 2019 року на території АР Крим та міста Севастополя. Із відповідною заявою представники КВУ звернулися до лідерів парламентських фракцій ВРУ IX скликання. На думку КВУ Верховна Рада мала б дати чітку правову оцінку намірам Російської Федерації провести місцеві вибори в Криму та звернутися із відповідною Постановою до міжнародного співтовариства.

8 вересня на території Російській Федерації заплановано проведення так званого єдиного дня голосування, коли буде організовано вибори в місцеві органи влади окремих суб’єктів федерації. Зокрема, вибори мають відбутися на території АР Крим та міста Севастополя шляхом обрання місцевих депутатів так званої Державної ради Республіки Крим. Попередній склад ради було обрано 14 вересня 2014 року, п’ятирічний строк повноважень депутатів закінчується у вересні 2019 року.

Намір органів влади Російської Федерації провести місцеві вибори на території АР Крим та міста Севастополя є грубим порушенням Конституції та законодавства України, основоположних норм і принципів міжнародного права, у тому числі Статуту ООН, Гельсінського заключного акта наради зі співробітництва і безпеки в Європі, Будапештського меморандуму 1994 року, резолюції Генеральної асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генасамблеї ООН, інших міжнародно-правових актів, а також низки міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та РФ.

КВУ закликає лідерів парламентських фракцій відреагувати на проведення виборів у Криму та невідкладно 29 серпня ініціювати прийняття Постанови ВРУ «Про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із підготовкою незаконних місцевих виборів на тимчасово окупованій частині території України - в Автономній республіці Крим та місті Севастополь".

Проведення місцевих виборів на території АР Крим та Севастополя є порушенням сувернітету та територіальної цілісності України, а також прав і свобод людини на тимчасово окупованій території і, на думку КВУ, це мало б стати підставою для посилення міжнародного тиску на Російську Федерації та запровадження додаткових санкцій, зокрема, й персональних санкцій щодо організаторів незаконних виборів.