Лише 254 депутати відвідали всі засідання Ради під час карантину, - КВУ

Комітет виборців проаналізував відвідування народними депутатами України, парламентськими фракціями та групами пленарних засідань Верховної Ради під час карантину.

Всього, починаючи з моменту оголошення карантину, відбулося дев’ять пленарних засідань ВР (17, 30 березня, 13,16, 24 і 30 квітня).

За даними КВУ лише 254 народні депутати відвідали всі дев’ять засідань Ради.

Найактивніше в Раду ходили депутати «Європейської солідарності» і «Слуги Народу». В середньому на карантинних засіданнях Ради було зареєстровано 87% депутатів ЄС і 86% депутатів «Слуги Народу».

Дещо нижчі результати в «Голосу» (в середньому було зареєстровано 76% депутатів фракції) і групи «Довіра» (75%).

Гірші результати в депутатів «Опозиційної платформи За життя» (в середньому в Раду ходили 64% депутатів фракції) і ВО «Батьківщина» (54%).

Антилідерами за відвідуванням Ради під час карантину стали депутати групи «За майбутнє». В середньому на засіданнях Ради було зареєстровано 44% депутатів групи.

«Попри певні побоювання, карантин суттєво не позначився на явці народних депутатів. Ті народні депутати, які систематично відвідували засідання Ради до карантину, робили це і після його оголошення. Аналогічна ситуація із депутатами-прогульниками. За даними КВУ півсотні народних депутати не взяли участь і в половині засідань Ради під час карантину. Крім того, під час карантину значно погіршилися показники голосувань народних депутатів. Фактично було встановлено антирекорд для ВР IX скликання. І це питання щодо того, чим займаються народні депутати на засіданнях Ради, якщо фізично вони знаходяться на місці, однак участі в голосуваннях не беруть», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.  

Інформація про відвідування народних депутатів за даними зведеної електронної реєстрації.