Лише 299 депутатів відвідали всі засідання Ради в листопаді, - КВУ

Комітет виборців проаналізував відвідування народними депутатами України, парламентськими фракціями та групами пленарних засідань Верховної Ради у листопаді.

Всього в листопаді відбулося сім пленарних засідань. Із 423 народних депутатів всі сім засідань відвідали лише 299 депутатів або 70% від складу Ради. Ще 76 депутатів відвідали шість засідань, 12 депутатів – п’ять засідань, 19 депутатів – чотири засідання, 6 депутатів – три засідання, 4 депутати – два засідання, 7 депутатів – одне та нуль засідань.

Показники відвідування серед фракцій Верховної Ради є такими: «Голос» - в середньому на засіданнях ВР було зареєстровано 83% депутатів, «Слуга Народу» - 80%, «Європейська солідарність» - 69%. Дещо нижчі результати в «Опозиційної платформи – «За життя» – 61% та ВО «Батьківщина» - 57%. Найнижчими відносно інших є показники групи «За майбутнє» – в середньому на засіданнях Ради було зареєстровано 11 із 23 депутатів групи або 52%.

«У листопаді було проведено порівняно невелику кількість пленарних засідань – 7. Для порівняння: в жовтні відбулося 16 засідань, вересні – 14. Однак навіть попри таку незначну кількість, лише 70% депутатів відвідали всі з них. Серед іншого ця ситуація демонструє, що проблема прогульників у Верховній Раді все ще є актуальною і потребує комплексного вирішення», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Дані відповідно до електронної реєстрації народних депутатів. Варто відзначити, що згідно із Законом України №196-IX з 01.11.2019 р. у разі якщо народний депутат не зареєструвався за допомогою електронної системи, але протягом пленарного засідання здійснював голосування за допомогою електронної системи, він вважається таким, який зареєструвався за допомогою електронної системи.

Наступне пленарне засідання Верховної Ради має відбутися 3 грудня.