Майже 100 партій не подали фінансові звіти, - КВУ

За даними КВУ 92 політичні партії не подали фінансові звіти за ІІІ квартал 2019 р. Про це свідчить аналіз веб-сайту НАЗК, де відображується вказана інформація.

Загалом на сайті НАЗК доступні звіти 261 політичної партії. При цьому в Україні станом на 1 січня 2019 року було зареєстровано 352 партії. Тобто, близько ста партій звіти не подали. Також, враховуючи, що за повідомленнями ЗМІ впродовж 2019 року було зареєстровано ще кілька нових партій, ця цифра може бути ще більшою.

Відповідно до чинного законодавства політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов’язана подати до Національного агентства з питань запобігання звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відповідний квартал. Звіт політичної партії оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК не пізніше ніж на десятий день з дня його надходження

Таким чином звіти за ІІІ квартал 2019 р. (липень-вересень) мали бути подані не пізніше початку листопада.

Як правило в списку партій, які не подали звіти – маловідомі політичні сили. Серед тих партій, які брали участь в останніх парламентських виборах, звіти подали всі.

«Україні варто провести аудит кількості політичних партій. Адже кількість офіційно зареєстрованих партій і реально діючих значно відрізняється. В Україні є близько 100 партій, які систематично не подають фінансові звіти і це ситуація, яка повторюється з року в рік. Так, річний звіт за 2016 рік подали лише 239 партій, 2017 рік – 210, 2018 рік – 243. Штраф за неподання звіту – лише 5 тис. грн. Тому варто передбачити більш жорсткі заходи: якщо партія не подає жодного звіту за рік – це має бути підставою для анулювання її реєстрації», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.