Монобільшість дає збій: КВУ назвав рішення Ради, які розділили «Слугу Народу»

Комітет виборців проаналізував голосування депутатів «Слуги Народу» за перші півроку роботи Верховної Ради України.

За оцінкою КВУ, попри наявність формальної монобільшості, депутати СН неодноразово демонстрували неузгодженість щодо певних питань і провалювали важливі голосування. При цьому мова йде саме про ті рішення, які були ініційовані членами владної команди.

Серед останніх прикладів – голосування за висловлення недовіри Генеральному прокурору України, яке підтримали лише 179 депутатів СН. В результаті рішення було прийнято завдяки голосам депутатів ОПЗЖ, депутатських груп та частини позафракційних.

Однак це не єдине рішення, що розділило монобільшість. Серед інших прикладів:

  1. Постанова про зменшення кількості народних депутатів до 300 (попереднє схвалення). «За» – 197 депутатів «Слуги Народу»
  2. Закон про "прослушку" для НАБУ і ДБР, №1009 (в другому читанні). «За» – 184 депутати «Слуги Народу»
  3. Зміни в Конституцію про надання Президенту повноважень призначати директорів НАБУ і ДБР, №1014. «За» – 208 депутатів «Слуги Народу»
  4. Постанова про призначення Є. Ясько головою Комітету з питань зовнішньої політики замість Б. Яременка. «За» – 174 депутати «Слуги Народу»
  5. Закон про пенсії для жителів ОРДЛО, №2083-д (за основу). «За» – 106 депутатів «Слуги Народу»
  6. Закон про правонаступництво України (щодо скасування дії актів СРСР), №1075 (за основу). «За» – 210 депутатів «Слуги Народу»
  7. Закон про легалізацію грального бізнесу, №2285-д (за основу). «За» – 200 депутатів «Слуги Народу»

«Провалене голосування за відставку Р. Рябошапки – це не випадковість, а системний збій в роботі «Слуги Народу». За півроку Ради подібних рішень були десятки і часто вони стосувалися найбільш резонансних питань: від легалізації грального бізнесу до призначення директора НАБУ. Причина провалених голосувань в різнорідності фракції та наявності внутрішніх груп впливу. І, якщо на початку роботи Ради, ця тенденція була менш помітною, то через півроку вона набула більш чітких характеристик», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.