Мовчазні депутати: майже 50 слуг народу не сказали в Раді ні слова за рік, - КВУ

Комітет виборців України проаналізував статистику виступів народних депутатів під час пленарних засідань Верховної Ради України у 2021 році (період із 1 січня 2021 р. по 6 грудня 2021 р.). Враховувалися як виступи з місця, так і з парламентської трибуни.

За даними КВУ 74 народні депутати не виступили у ВР жодного разу за рік.

Більшість «мовчазних депутатів» є представниками фракції «Слуга Народу» - 46 осіб. Серед них низка осіб, які раніше працювали в структурах «Студії Квартал 95» і не мали досвіду політичної чи громадської роботи. Зокрема, жодного разу впродовж року не виступили під час пленарного засідання Юрій Корявченков (у минулому актор студії «Квартал 95»), Олександр Кабанов (сценарист, «Квартал 95»), Олена Хоменко (директор з управління та розвитку цифрових продуктів, «Квартал 95»), Ольга Руденко (менеджер з маркетингу, «Квартал 95»).

Також жодного виступу у Василя Вірастюка (обраний депутатом в ОВО №87, склав присягу в червні), Богдана Яременка, Святослава Юраша, а також екс-слуг народу Олександра Юрченка (звинувачений в отриманні хабаря) та Романа Іванісова (раніше засуджений за зґвалтування).

У списку «мовчазних депутатів» 16 депутатів «Опозиційної платформи За життя». Серед них Віктор Медведчук, Тарас Козак, Сергій Льовочкін, Юлія Льовочкіна, Вадим Новинський, Вадим Столар, Григорій Суркіс.

Значна частина народних депутатів виступили лише кілька разів впродовж року. Так, 93 народні депутати мали від 1 до 3 виступів у ВР за рік. Більшість з них є депутатами «Слуги Народу». До прикладу, тричі за рік виступив депутат «Слуги Народу» олімпійський чемпіон Жан Беленюк – серед них виступ щодо законопроекту про підтримку спорту. Двічі за рік виступив ресторатор Микола Тищенко – щодо законопроекту про застосування до засуджених осіб засобів примусового голодування, а також проекту Державного бюджету на 2022 рік.

КВУ також назвав депутатів, які виступали в Раді найчастіше. Серед ТОП-10: Дмитро Разумков (598 виступів, позафракційний), Руслан Стефанчук (544, «Слуга Народу»), Нестор Шуфрич (384, ОПЗЖ), Олександр Колтунович (367, ОПЗЖ), Юрій Павленко (266, ОПЗЖ), Сергій Власенко (248, «Батьківщина»), Григорій Мамка (227, ОПЗЖ), Андрій Пузійчук (198, «Батьківщина»), Михайло Цимбалюк (195, «Батьківщина») та Вадим Івченко (190, «Батьківщина»).

Список депутатів, які не виступили під час жодного пленарного засідання ВР у 2021 р.:

АбрамовичІ.О.

АксьоновА.А.

БородінВ.В.

БортВ.П.

ВагнєрВ.О.

ВасильковськийІ.І.

ВірастюкВ.Я.

ВойцехівськийВ.О.

ВолодінаД.А.

ВороновВ.А.

ВоронькоО.Є.

ГерасименкоІ.Л.

ГерегаО.В.

ГоробецьО.С.

ГунькоА.Г.

ДовгийО.С.

ЄфімовМ.В.

ЗадорожнийА.В.

ЗаславськийЮ.І.

ЗахарченкоВ.В.

ЗуєвМ.С.

ІванісовР.В.

ІвахівС.П.

ІоффеЮ.Я.

КабановО.Є.

КалаурІ.Р.

КасайГ.О.

КириченкоМ.О.

КісільовІ.П.

КозакВ.В.

КозакТ.Р.

КозирС.В.

КолєвО.В.

КопиленкоО.Л.

КорявченковЮ.В.

КрасовО.І.

КузьмінР.Р.

КультенкоА.В.

КунаєвА.Ю.

ЛарінС.М.

ЛьовочкінаЮ.В.

ЛьовочкінС.В.

МагомедовМ.С.

МарчукІ.П.

МедведчукВ.В.

МінькоС.А.

МуликР.М.

НовинськийВ.В.

НовіковМ.М.

ПашковськийМ.І.

ПетрунякЄ.В.

ПодгорнаВ.В.

ПуртоваА.А.

РуденкоО.С.

СавченкоО.С.

СеверинС.С.

СолодЮ.В.

СтернійчукВ.О.

СтоларВ.М.

СтруневичВ.О.

СуркісГ.М.

ТорохтійБ.Г.

ФельдманО.Б.

ХоменкоО.В.

ХристенкоФ.В.

ЦибаТ.В.

ЧернявськийС.М.

ШенцевД.О.

ШпеновД.Ю.

ЮнаковІ.С.

ЮрашС.А.

ЮрченкоО.М.

ЯковенкоЄ.Г.

ЯременкоБ.В.