НФ, РПЛ і БПП найчастіше голосують «за» прийняті закони

Народний Фронт, Радикальна партія Олега Ляшка та Блок Петра Порошенка найчастіше голосують за прийняті закони. Про це свідчать дані КВУ щодо аналізу результатів голосувань Ради, проведених за час роботи восьмої сесії ВерховноЇ Ради.

Упродовж лютого-липня 2018 р. в середньому за прийняті закони голосували 78% народних депутатів Народного Фронту, 72% – Радикальної партії Олега Ляшка та 70% – Блоку Петра Порошенка.

Також прийняті закони підтримували 67% депутатів «Самопомочі».

Значно менше голосів «за» віддавали позафракційні депутати (46%) та депутати ВО «Батьківщина» (43%).

Найменше підтримували прийняті закони депутати «Відродження» (30%), «Волі народу» (28%) та «Опозиційного блоку» (21%). Депутати Опоблоку не віддали жодного голосу за 25 законів.

В останні два роки значно зросла підтримка прийнятих законів з боку депутатів Радикальної партії Олега Ляшка.

«РПЛ де-факто працює як третій член коаліції, про що свідчить збільшення кількості позитивних голосувань. Якщо в 2016 році в середньому «за» натискали 54% депутатів РПЛ, то в 2017 році – вже 67%, а в 2018 році – 72%. Таким чином абсолютна більшість законів Ради приймаються, в тому числі, голосами РПЛ та, в меншій мірі, «Самопомочі», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.  

Натомість, з часом зменшилася підтримка законів з боку ВО «Батьківщина»: 2016 рік – 54% депутатів голосували «за» прийняті закони, 2017 рік – 47%, 2018 рік – 43%. Також зменшилася підтримка законів з боку депутатів «Волі Народу» та «Опозиційного блоку».

Всього за час роботи восьмої сесії було прийнято 46 законів (не враховуючи законів щодо ратифікацій). В середньому за них голосували 245 народних депутатів.

Методологія: при аналізі враховувалося голосування за закони, що були прийняті Верховною Радою та підписані Президентом України упродовж 8 сесії.