На Рівненщині очікують спалах кору: де можна вакцинуватись?

Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, особливо для дітей до року. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не були вакциновані, також є вразливими до захворювання. У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Завідувач епідвідділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Віктор Мороз розповідає, що спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями.

Вакцинація від кору входить Національний календар щеплень: проводиться в 1 рік та повторно (ревакцинація) в 6 років. Якщо з якихось причин вакцинація не проводилася у встановлений термін, її можна зробити у будь-якому віці двічі, з інтервалом між щепленнями не менше 28 днів.

Наразі вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК. Вона захищає одразу від трьох інфекцій - кору, краснухи та паротиту. Екстрена вакцинопрофілактика необхідна впродовж перших 3-х діб після підтвердженого контакту з хворим на кір.

Перевірити, чи є імунітет на кір, можна здавши аналіз крові на наявність імуноглобулінів IgG - це антитіла до вірусу кору.

Щеплення від кору є безкоштовним.

Як повідомляють у Рівненському обласному інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики наразі на Рівненщині є вакцина від кору- близько 2 тисяч доз.

Про наявність вакцини можна дізнатись у свого сімейного лікаря.

Вакцина є наявна у таких медзакладах:

Березнівський ЦПМСД

Володимирецький ЦПМСД

Гощанський ЦПМСД

Демидівський ЦПМСД

Дубенський ЦПМСД

Дубровицький ЦПМСД

Зарічненський ЦПМСД

Зарічненська БЛ

Здолбунівський ЦПМСД

Корецький ЦПМСД

Костопільський ЦПМСД

Радивилівський ЦПМСД

Рокитнівський ЦПМСД

Сарненський ЦПМСД

Сарненська ЦРЛ

Володимирецька БЛ

Степанська районна лікарня

Клесівський ЦПМСД

Немовицький ЦПМСД

На зображенні може бути: 1 особа та текст