КВУ розповів, на що в ЄС витратили державні кошти

Комітет виборців проаналізував фінансовий звіт політичної партії «Європейська солідарність» за І квартал 2020 року. Це перший документ, в якому парламентські політичні партії звітуються про витрачання коштів, отриманих із Державного бюджету України після останніх виборів до Верховної Ради.

За даними КВУ впродовж січня-березня ЄС загалом витратила 14,7 млн. грн. Всі витрачені кошти, крім 73 тис. грн., були отримані партією із Державного бюджету.

Половину коштів було спрямовано на підтримку місцевих осередків. Всього на утримання місцевих організацій ЄС було витрачено 7,5 млн. грн. Згідно із матеріалами звіту загалом в партії в межах країни зареєстровано 29 місцевих осередків зі статусом юридичних осіб (переважно це обласні організації партії). Кількість осередків без статусу юросіб є вищою.

1,7 млн. грн. партія витратила на оплату заробітної плати. У порівнянні із попереднім кварталом у партії дещо збільшилася кількість офіційних працівників – із 39 до 41 особи.

Ще 1,9 млн. грн. було спрямовано на оплату матеріальних послуг і витрат. 148 тис. грн. було витрачено як оплату за послуги зв’язку.

На пропагандистську діяльність (інформаційна, рекламна, видавнича, поліграфічна) було спрямовано 260 тис. грн.

«Напередодні місцевих виборів партіям важливо посилювати свої місцеві осередки. Зокрема, шляхом спрямування в осередки коштів, отриманих із Державного бюджету України. Як показує звіт ЄС, 50% витрат партії – це кошти на утримання місцевих організацій. У такий спосіб, за допомогою бюджетних коштів, партії можуть законно розбудовувати власну мережу і стимулювати партійне будівництво в регіонах України», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.