Низька явка та організаційні проблеми в роботі комісій, - КВУ про вибори в Чернівцях

Спостерігачі КВУ інформують про перебіг другого туру виборів у м. Чернівці.

Усі виборчі дільниці відкрилися вчасно. Процес голосування розпочався без порушень. На більшості дільниць проводиться температурний скринінг, члени комісій дотримуються правил носіння масок.

На ВД 730466 (приміщення комерційного технікуму) члени ДВК не опломбували та не вкинули контрольні листи в маленькі скриньки. Після зауважень з боку офіційних спостерігачів від КВУ члени комісії таки опломбувати скриньки для голосування за місцем перебування. Нагадуємо, що переносні (малі) скриньки розміщуються у приміщенні для голосування отворами для виборчих бюлетенів вниз у полі зору членів ДВК та інших осіб, присутніх у приміщенні для голосування під час голосування (ч.4 ст.247 Виборчого Кодексу).

На ВД 730529 (ЗНЗ №22) були замінені два члени ДВК. Нові члени ДВК прибули зранку на засідання, склали присягу і приступили до виконання своїх обов’язків.

ВД 730467 (ПТУ№8) голова ДВК повідомила, що вночі були внесені зміни в склад ДВК.

Дільниця 730488 (вул. Підкови, 4): у маленьку скриньку не змогли просунути пломбу, тому вирішили, що вона пошкоджена. Просто перевернули її, в неї контрольний талон не кинули, акт про пошкодження не склали. Офіційні спостерігачі від КВУ повідомили, що виборчу скриньку можна опечатати папіряною пломбою із проставлянням печатки ДВК. Нагадуємо, що переносні (малі) скриньки розміщуються у приміщенні для голосування отворами для виборчих бюлетенів вниз у полі зору членів ДВК та інших осіб, присутніх у приміщенні для голосування під час голосування (ч.4 ст.247 Виборчі Кодексу).

У виборчих комісій відбулося багато замін. На деякий дільницях процес заміни триває. Більшість комісій працює в мінімальному складі. Комітет виборців нагадує, що відповідно до Виборчого Кодексу: «Рішення ДВК на підготовчому засіданні приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу ДВК (ч.12 ст.36 Кодексу), але у разі присутності на ньому менше ніж двох третин членів від складу ДВК, рішення ДВК приймається не менше ніж двома третинами голосів від числа членів ДВК, присутніх на засіданні ДВК» (ч.12 ст.36 Кодексу).

На дільницях проводиться опитування для двох екзитполів (Інститут Маковецького та Info Sapiens).

Спостерігачі Комітету виборців фіксують досить низьку явку на виборах у другому турі. На тих дільницях де побували спостерігачі, станом на 10.00 явка коливається у межах 2,5-3%. У селах які доєднались до Чернівців, явка ще нижча (до прикладу, у с. Чорнівці проголосувало – 1,2% виборців, у Коровії станом на 11.00 проголосувало менше 1% виборців).

На дільниці 730542 (ЗНЗ №8, вул. К.Дзержика, 22) члени ДВК проставили печатки на контрольних талонах, замість бюлетеню. Після зауваження спостерігачів КВУ печатки почали проставляти на бюлетенях.  Нагадуємо, що під час першого туру ДВК села Чорнівка проставила печатки на контрольних талонах, тому рішенням міської ТВК ці бюлетені були визнані не дійсними, однак після рішення суду їх врахували.