На виборах може нелегально працювати понад 1 млн. осіб, - Олексій Кошель

«За даними експертів КВУ на президентських виборах може працювати більше мільйона громадян, робота яких буде оплачуватися у тіньовий спосіб. Насамперед йдеться про роботу агітаторів, спостерігачів, працівників нижніх ланок виборчих штабів» - про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час прес-конференції КВУ за підсумками першого місяця президентської виборчої кампанії.


На думку голови КВУ, тіньовий спосіб оплати – це традиційна проблема на виборах із кінця 90-х років і масштабне використання тіньових фінансів на цьогорічних президентських виборах може мати місце у переважній більшості штабів кандидатів. «Важко повірити, що волонтери-партійці можуть тижнями у робочий час стояти у наметах, не розраховуючи на оплату своєї роботи чи навіть на чашку гарячого чаю. А робота спостерігачів, окрім іншого, потребує серйозних логістичних витрат» - зазначив Олексій Кошель.

На думку Олексія Кошель також існує традиційна проблема доплат у конвертах для членів виборчих комісій. «Політичні партії і штаби кандидатів намагаються не помічати цього явища. Однак, із врахуванням цієї категорії, загальна кількість «тіньовиків» на виборах може сягнути 1,5 млн. громадян» - повідомив голова КВУ.

«Для вирішення цієї проблеми КВУ закликає штаби кандидатів не порушувати чинне законодавство і легально фінансувати свої виборчі кампанії. До прикладу, укладати угоди із Укрпоштою чи комерційними структурами на поширення своїх агітаційних матеріалів», - додав голова КВУ Олексій Кошель.