Холодні дільниці, недотримання протиепідемічних норм та голосування поза кабінкою, - спостерігачі КВУ про основні проблеми і порушення

Спостерігачі КВУ повідомляють про неналежне дотримання протиепідемічних норм на низці дільниць. Зокрема, у місті Черкаси, дільниця №711014, ТВК забезпечила комісію 25 масками та одним антисептиком. Адміністрація школи, де знаходиться дільниця, додатково видала маски, термометр та 3 антисептики. Рукавички члени ДВК купували самостійно. На дільниці № 711002 маски та рукавички члени ДВК принесли свої, антисептик надала школа, де знаходиться приміщення дільниці. На дільниці № 710996 голосування за місцем перебування виборців забезпечують члени ДВК, які не мають належного захисту, тобто костюмів, щитків тощо.

У Рівному приміщення дільниці № 560984 (ТзОВ «Управляюча Компанія «Рівне Дім Сервіс», актовий зал) не опалюється. Батареї холодні, обігрівачів немає. Члени ДВК змушені сидіти в одязі. Люди скаржаться, що після виборів можуть захворіти. У Львові карантинні заходи переважно дотримуються, хоча в окремих випадках члени комісій доволі формально та вибірково підходять до здійснення температурного скрінінгу. На окремих дільницях немає окремої кабінки для голосування осіб з ознаками ГРВі. Не завжди відбувається провітрення приміщення для голосування, частина виборців та членів виборчих комісій носять маски неналежним чином.

Спостерігачі КВУ відзначають неналежну якість приміщень для голосування. Так, у Рівному на дільниці № 560972 (дитячий садок №47, спортивний зал) не всі спостерігачі мають можливість бачити перебіг голосування. Оскільки приміщення, де голосують виборці невелике за розміром, комісія вирішила, що в ньому може перебувати одночасно лише три спостерігачі. Рішення прийнято для дотримання безпечної дистанції. Однак внаслідок цього не всі спостерігачі мають можливість здійснювати свою діяльність: вони мають чекати, поки хтось покине приміщення, щоб зайняти його місце. У Слов’янську на дільниці № 141216 приміщення для голосування складається із двох кімнат. В результаті члени комісій не можуть бачити, що відбувається в іншій кімнаті, де знаходяться кабінки та скриньки для голосування.

У місті Слов’янськ зафіксовано голосування поза межами виборчої кабінки. На дільниці № 141203 о 09:50 ранку літня жінка поставила відмітку в бюлетені відразу після його отримання, не дійшовши до кабінки для голосування. Також факт голосування поза виборчою кабінкою зафіксовано у Львові на дільниці № 462143: поза кабінкою проголосували літній чоловік та його донька. Після заяви з боку спостерігача КВУ члени виборчої комісії зробили виборцям зауваження. Однак виборці не відреагували, почали вживати нецензурну лексику. В результаті жінка заповнила бюлетень біля кабінки для голосування, чоловік – на столі членів ДВК.