ПІДКУП – СТОП!!!

Триває кампанія місцевих виборів 2020, вона проходить за складних умов: під час пандемії і нових виборчих правил. Проте незмінним залишаються технології підкупу виборців: прямого і опосередкованого. Діють цілі мережі працівників штабів кандидатів і партій, які використовують бази даних виборців, що потенційно можуть продати свій голос. Підкуп здійснюється шляхом: як грошових виплат, так і наданням товарів і послуг. Що стосується товарів і послуг це переважно: засоби противірусного захисту – дезінфектори і маски, бюджетні ліки, продукти харчування, алкогольні напої, канцелярське приладдя. А також пропозиція грошової винагороди частинами: до дня голосування і після голосування.

КВУ нагадує громадянам  що ВСІ ТОВАРИ, ПОСЛУГИ ТА МАТЕРІАЛЬНІ ЦІННОСТІ  вище 63 грн. вважаються ПІДКУПОМ згідно 2 ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України (далі ВК України): «Передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям: грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів, пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки».

Не є підкупом матеріали передвиборної агітації, що містять візуальні зображення партійної символіки або кандидата,  які балотуються на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інше, що не перевищує 63 грн.

За діючим Адміністративними та Кримінальним кодексами (КУпАП, ККУ) у разі якщо виявлять виборця, що брав підкуп, виборець карається штрафом від 5 100 грн. до 6 800 грн. або виправними роботами або позбавленням волі на строк до 2 років. Якщо Ви знаєте про вчинення підкупу виборців – повідомляйте в поліцію!

Чому недоброчесні кандидати пропонують виборцю підкуп? Тому що більшість з них є бізнесменами і прихованими  лобістами. Купивши Ваш голос вони зароблять гроші на «дерибані» місцевих бюджетів і землі. Чи ви хочете продати Ваше майбутнє – думайте!!! Якщо є питання – дзвоніть 0800 212 575!!!