Підсумки сесії: найактивніше голосували «Слуга Народу» і ЄС

Комітет виборців України проаналізував показники участі народних депутатів в голосуваннях Верховної Ради за час роботи останньої парламентської сесії (лютий-липень 2021р.).

За даними КВУ частина народних депутатів регулярно ігнорували голосування Верховної Ради. Так, 27 нардепів пропустили понад 90% голосувань. Двоє народних депутатів не проголосували жодного разу за сесію. Це Тарас Козак («Опозиційна платформа За життя») та Степан Івахів («За майбутнє»).

Також майже не голосували Олесь Довгий (взяв участь в 0,06% голосувань), Вадим Рабінович (0,43%), Вадим Столар (0,91%), Федір Христенко (1,2%), Сергій Льовочкін (1,31%), Юрій Солод (1,59%), Ігор Абрамович (1,65%), Ренат Кузьмін (1,97%), Сергій Ларін (1,97%), Юрій Бойко (3,25%), Віктор Медведчук (4,27%), Олександр Фельдман (4,3%), Андрій Деркач (4,3%), Дмитро Шенцев (4,53%), Олександр Дубінський (4,81%), Ігор Палиця (5,5%).

Найактивніше упродовж сесії голосували (натискали «за», «проти», «утримався») депутати «Слуги Народу» та «Європейської солідарності». В середньому участь в голосуваннях брали 84% депутатів «Слуги Народу» та 79% депутатів «Європейської солідарності».

Дещо нижчі показники участі в голосуваннях у депутатів «Голосу» (взяли участь в 74% голосувань) та групи «Довіра» (71%). Депутати ВО «Батьківщина» взяли участь в 64% голосувань, групи «За майбутнє» - 55%.

Натомість, фактично саботували голосування ВР депутати «Опозиційної платформи За життя», які взяли участь лише в 38% голосувань.

«Частина народних депутатів систематично саботуються голосування Верховної Ради. Це відбувається попри те, що у Верховній Раді IX скликання запроваджено систему штрафів за відмову від голосувань. Більше того, неучасть в голосуваннях фактично стала нормою для окремих політичних сил. Зокрема, для депутатів ОПЗЖ, які взяли участь лише в 3 з 10 голосувань ВР під час минулої сесії», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Всього за час роботи 5-ої сесії Верховної Ради було проведено 3,5 тис. голосувань.