Півроку уряду Д. Шмигаля: Рада прийняла лише 4% урядових законопроектів, - КВУ

Комітет виборців України проаналізував показники законодавчої роботи уряду Д. Шмигаля за перші півроку роботи.

За даними КВУ показники підтримки урядових законопроектів у Верховній Раді є вкрай низькими. В середньому депутати прийняли лише 4% законопроектів, поданих урядом.

Всього за період із 5 березня по 9 серпня Кабінетом міністрів України було внесено на розгляд Верховної Ради 89 проектів законів. Із них було прийнято лише 4 проекти або 4% (№№ 0039, 3254, 3658, 3776). Інші проекти законів, подані урядом Д. Шмигаля, прийняті народними депутатами не були.

Для порівняння, за перші півроку уряду О. Гончарука показники законодавчої роботи були вп’ятеро вищими: Верховна Рада прийняла близько 20% урядових законопроектів.

За словами голови КВУ О. Кошеля взаємодія уряду і парламенту перебуває на критично низькому рівні. «Отримані дані вказують на повний провал законодавчої роботи Кабінету міністрів. При цьому саме уряд має бути автором більшості прийнятих законів, а не народні депутати. Натомість часто депутати монобільшості виступають як опоненти і конкуренти уряду, а не його політична опора», - зазначив О. Кошель.

Голова КВУ додав, що пандемія коронавірусу не може бути виправданням для низьких показників підтримки урядових ініціатив.

«По-перше - за час пандемії уряд подав на розгляд парламенту 89 законопроектів, у тому числі й на «антикоронавірусну» тематику. Це достатньо велика кількість. По-друге, в уряді О. Гончаруку були схожі проблеми у взаємодії із народними депутатами. Загалом і 20% підтриманих законопроектів уряду О. Гончарука, і 4% законопроектів уряду Д. Шмигаля – вкрай низькі цифри. Монобільшість мала б підтримувати переважну більшість законопроектів уряду, який нею й було сформовано. Загалом провальні показники законодавчих ініціатив Кабінету міністрів є системною проблемою, яка не сприяє нормальній роботі ні уряду, ні Верховній Раді», - підсумував О. Кошель.