Політичне мародерство: КВУ назвав 10 спекуляцій на тему коронавірусу

Комітет виборців назвав 10 спекуляцій українських політиків на тему коронавірусу.

Усі заяви були зроблені публічно: під час виступів у Верховній Раді, в коментарях для ЗМІ, на особистих сторінках в соціальних мережах, опубліковані на партійних сайтах.

«Нещодавно В. Зеленський публічно звинуватив українських політиків у «політичному хайпі» під час боротьби з пандемією. Президент назвав такі дії фактично мародерством. Аналіз заяв українських політиків показує, що серед них справді є чимало таких, які можна вважати абсурдними. Однак цікаво, що значну частину з них поширили самі члени президентської команди, які підігрівали ситуацію, намагаючись заробити політичні бали», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

«Зараз ми маємо багато прикладів, коли політичні партії формують волонтерські мережі, відкривають гарячі лінії, закуповують медикаменти без висвітлення у ЗМІ. Однак частина політиків свідомо поводяться як звичайні політичні мародери, намагаючись привернути увагу до своїх персон та заробити політичні бали через брудні політичні спекуляції», - додав Кошель.

ТОП 10 абсурдних заяв на тему коронавірусу:

1. Сергій Шахов, народний депутат, група «Довіра», хворий на коронавірус

Влаштував піар-кампанію навколо своєї хвороби. До інфікування виступав у Верховній Раді, стверджуючи, що коронавірусу не існує: «Коронавірусу ніякого немає, а є коронавірус у головах чиновників». Пізніше, будучи хворим, заявив: «Мої виборці зверталися, щоб я проїхався по всіх міністерствах, по усьому Кабінету міністрів, Верховній Раді»

2. Максим Бужанський, народний депутат, «Слуга Народу»

Поширив фейкове відео про те як жителі Львова нібито побили і виштовхали з автобуса пасажира, який закашлявся. Провів паралелі із «Львівським погромом 1941 року». У СБУ заявили, що поширене відео є фейком.

3. Єлизавета Богуцька, народний депутат, «Слуга Народу»

Розповіла власний варіант щодо того як потрібно боротися із коронавірусом: «Якщо високі температури вбивають Корону, то народу необхідні регулярна лазня, алкоголь і секс»

 4. Олександр Дубінський, народний депутат, «Слуга Народу»

Використав тему протестів щодо розміщення евакуйованих із Китаю українських громадян для роздмухування паніки і заробляння політичних балів: «Хочу успокоить всех жителей Обуховского района — никакого размещения карантинных граждан из Китая на территории района не будет. Только что добился такого решения от МОЗ».

5. Ілля Кива, народний депутат, ОПЗЖ

Прокоментував ситуацію з коронавірусом цитатою Сталіна. "Як нам сьогодні не вистачає такої особистості, щоб навести порядок в нашій країні!", - написав Кива у фейсбуці.

6. Вадим Столар, народний депутат, ОПЗЖ

Організував масштабну піар-кампанію навколо передачі представниками його команди респіраторів та захисних заходів до лікарень міста Києва. Інформацію про допомогу з боку народного депутата було пощирено на кількох центральних телеканалах та у низці інтернет-ЗМІ.

7. Ілля Ємець, міністр охорони здоров’я

Під час засідання парламентського комітету зробив неоднозначну заяву щодо потенційної кількості хворих від коронавірусу, чим міг спричинити поширення паніки: «Цей вірус - він дітей не вражає. Зараз помруть всі пенсіонери», - заявив Ємець.

8. Анатолій Шарій, лідер «Партії Шарія»

Поширює паніку щодо коронавірусу. Заявив, що коронавірус бушує в Західній Україні ще з січня. Його партія масово роздає інформаційні матеріали про поширення хвороби в агітаційних наметах партії та під партійними прапорами.

9. Ольга Василевська Смаглюк, народний депутат «Слуга Народу»

Назвала коронавірус маркетинговим ходом: «Я вважаю, що це маркетинговий хід (ред. – про коронавірус)»

10.  Петро Симоненко, лідер КПУ

Публічно звернувся за допомогою у боротьбі з коронавірусом до Першого секретаря Центрального комітету Комуністичної партії Куби Рауля Кастро: «Мы очень надеемся, что кубинские товарищи найдут возможность направить в Украину специалистов-медиков».