Порушення на виборах: підвізення громадян та незаконна агітація

На Харківщині (Старовірівська ОТГ) та Волині (Торчинська ОТГ) зафіксовано підвезення виборців до дільниць.
Так, за даними спостерігачів КВУ на виборчій дільниці №630706 Ставірівської ОТГ мало місце підвезення місцевих жителів на автобусах до місця голосування. Охорону автобусів здійснює приватне агентство, діяльність якого пов’язують із одним з місцевих кандидатів. Також за інформацією спостерігачів КВУ до підвезення залучено працівників Нововодолазької РДА.

Підвезення мікроавтобусом виборців від імені одного з кандидатів також зафіксовано на Волині – у селі Веселе.

Крім того спостерігачі КВУ повідомляють про незаконну агітацію в день голосування. Зокрема, на Полтавщині (Терешківська ОТГ) та Рівненщині (Шпанівська ОТГ) . Так, у Терешківській ОТГ місцевим жителям у день голосування приходять смс із закликом голосувати за одного з кандидатів на посаду голови ОТГ. У Шпанівській ОТГ в приміщенні дільниці у селі Малий Олексин зафіксовано розміщення агітаційних матеріалів партії «УКРОП».

Також спостерігачі КВУ повідомили, що в Пісочинській ОТГ Харківської області (ДВК №630852) комісія не допустила жодного спостерігача, кандидата, довіреної особи та журналіста на підготовче засідання. Після складання скарги від суб'єктів виборчого процесу, о 8.00 комісія зробила переопломбування виборчих скринь. Голосування розпочалолося з запізненням.

Також із запізненням в 50 хвилин голосування було розпочато на дільниці №630843 в Циркунівській ОТГ Харківщини. Комісія затримала підготовче засідання та неправильно розклала бюлетені для видачі.