Презентація дослідження «Формування неформальних коаліцій в радах міст мільйонників»

Завантажити можна за посиланням

21 грудня 2020 р. в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім Київ, вул. Хрещатик, 2) відбулася презентація дослідження  «Формування неформальних коаліцій  в радах міст мільйонників». Захід відбувся за підтримки Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера в Україні. Висловлені думки не є позицією Фонду.

 Зі вступним словом виступив Генеральний директор КВУ – Олексій Кошель, він зазначив: «Ми очікуємо виведення міських рад з виборчого формату: відновлення скверів і ремонти доріг, і перейти до більш глобальних і не менш важливих речей таких, як розвиток інвестиційної привабливості міст і оновлення інфраструктури міст в цілому». Також Кошель відмітив що: «Міськи ради в містах мільйонниках оновилися більше ніж на половину, переважна більшість це «нові обличчя», так у Києві 62% депутатів, Дніпро оновлення 58%, в Одесі 55%, у Харкові 72%».

 Євген Магда – аналітик, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, директор Інституту світової політики зазначив, що У міській раді жодного з міст-мільйонників не буде створено монобільшості, всюди доведеться формувати баланс інтересів. Показовим є успіх новостворених та локальних політичних сил, які приречені на більш агресивну політику порівняно зі старожилами міських рад. Низка політичних проєктів, які були популярними 5 років тому, стали донорами кадрів для нових партій. Правляча у масштабах країни партія «Слуга народу» у містах-мільйонниках отримала результати, які дозволяють їй претендувати хіба що на статус молодшого політичного партнера.

 Євгенія Генова - аналітикиня, Одеської обласної організації «Комітет виборців України» підкреслила, що в Одесі сформувалась у міській раді, так звана неформальна коаліція «Коаліція вимушеного патріотизму». Партія «Довіряй ділам» відіграватиме роль комунікатора між політичними опонентами «Європейською солідарністю» та «Слугою народу». Вони виступатимуть як молодші партнери політичної сили Труханова та протидіятимуть спробам посилення проросійського впливу на ситуацію в Одесі. Очевидно, що за підтримку представникам «ЄС» та «СН» заплатять можливістю реалізовувати власні бізнес-інтереси у місті. Проте саме «Довіряй ділам» залишиться головним бенефіціаром рішень ОМР.

 Станіслав Жолудев – аналітик, Голова Правління ВГО «Комітет виборців України» зазначив, що в міській раді Дніпра  відбулася так звана «Коаліція поміркованої опозиційності». Вона не матиме формального характеру (власне, це не передбачено законодавством), проте фракції «Пропозиція», «ОПЗЖ» та «Європейська солідарність» орієнтуватимуться у своїх діях на міського голову Бориса Філатова. Це дасть йому змогу зміцнити власні позиції у діалозі з владою у Києві та спробувати перетворитися з учасника бізнес-конфліктів на арбітра. Це можливо в тому випадку, коли робота міської ради Дніпра сприятиме кристалізації президентських амбіцій Бориса Філатова. Фундамент для цього у вигляді збільшення підстав для порозуміння з депутатами міської ради Дніпра він на сьогодні має.