Проблеми вакцинації, «Омікрон» та пігулки від COVID-19. Як світ переживав пандемію коронавірусу у 2021 році

Наприкінці 2020 року весь світ вітав появу вакцини від коронавірусу, і була надія, що цей рік зможе стане останнім у боротьбі з пандемією. Однак чи так сталося насправді? Різдвяні ярмарки в деяких країнах Європи з обмеженнями або зачинені взагалі, а світом шириться новий штам «ковіду», який є більш заразним та легше обходить захист вакцини. Лікарі радять робити бустерну дозу, а деякі імунологи взагалі кажуть про щорічну вакцинацію. Фармацевтичні ж компанії зробили ще один крок у боротьбі з вірусом і змогли винайти пігулки, що нібито зменшують ризик смертності та госпіталізації. Чи зможуть вони стати панацеєю? Давайте розберемося, чому 2021 рік так і не зміг стати роком перемоги над «COVID-19» та чи слід чекати повернення до нормального життя у прийдешньому 2022 році.

Вакцинація

90-річна Маргарет Кінан з Великої Британії була першою людиною в світі, хто отримала щеплення від коронавірусу. Наприкінці минулого року кадри з нею облетіли увесь світ й з’явилася надія, що 2021 зможе стати переможним у боротьбі з COVID-19.

В Європі домовляються поступово розподілити вакцину між всіма країнами, однак цей план працює не дуже вдало. В той час, коли одні країни, зокрема Чехія, кілька місяців не може домовитися про постачання достатньої кількості вакцин, до прикладу Ізраїль домовляється із виробником напряму і одним із перших швидко та успішно проводить вакцинацію.

За океаном новий президент США Джо Байден обіцяє протягом перших ста днів свого президенства щепити 70 відсотків населення.

В інших країнах темпи вакцинації повільніші. Навіть люди з груп ризику, серед яких старші за 60 років, не отримують її вчасно.

Задніх пасли країни східної Європи – Хорватія, Чехія, Болгарія, Румунія. Лише ближче до середини літа 2021 року цим країнами вдалося перетнути позначку у 50 відсотків вакцинованого населення. Україна ж не пройшла цей рубіж й до нині.

«Кожна країна має відмінні стартові позиції для початку компанії вакцинації. Україна має небагато слабші стартові позиції ніж, на приклад, Німеччина, або Данія, або Норвегія, або Ізраїль по тій простій причині, що першочергово до вакцинації мають бути готові медичні працівники», – розповів Радіо Свобода лікар-імунолог Федір Лапій.

Детальніше