«Рік скандалів»: 30 слуг народу потрапили в гучні скандали в 2021 р.

Упродовж 2021 р. 30 народних депутатів фракції «Слуга Народу» опинилися фігурантами гучних скандалів. Серед основних причин скандалів: негідна поведінка депутатів, звинувачення в корупції, одіозні заяви, бійки, спроби використання депутатського статусу у власних цілях.

Деякі народні депутати потрапляли в скандальні історії кілька разів за рік. До прикладу, у квітні під час локдауну заступник голови фракції Микола Тищенко організував в одному з київських готелів вечірку з нагоди дня народження дружини, у червні – побився у Верховній Раді із народним депутатом Іллею Ківою, а в жовтні – відзначився заявою щодо вартості продуктів харчування.

Потрапили в скандали через власні висловлювання також голова фракції Давид Арахамія та голова Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова. Так, Д. Арахамія відзначився одіозними висловлюваннями на тему офшорів, заявивши, що не бачить в їх існуванні нічого поганого, а також додав, що раніше теж мав багато офшорів, а зараз офшорні компанії є в його дружини. Г. Третьякова потрапила в скандал через грубе висловлювання щодо смерті народного депутата Антона Полякова, заявивши про те, що «це мінус один ворог». Нещодавно обраного до ВР депутата В. Вірастюка звинуватили в сексизмі через коментар про «вареник із бринзою» щодо фото з дівчиною, оприлюдненого в мережі Facebook.

Народний депутат Микита Потураєв з трибуни Верховної Ради спровокував бійку через заяву про розстріл фракції ОПЗЖ, народна депутатка Анна Колісник під час виступу головнокомандувача ЗСУ в листуванні в месенджері написала, що «треба валити з цієї країни», народна депутатка Юлія Грішина, голова підкомітету з питань вищої освіти, назвала Верховну Раду «Верховним Советом» у пості у Телеграм-каналі, екс-слуга народу Артем Дмитрук на своїй сторінці у Facebook назвав «педофілом» і наркоманом Олександра Ройтбурда.

Низка депутатів «Слуги Народу» потрапили в скандали через негідну поведінку та спроби використання власного статусу в особистих цілях. Так, народний депутат Микола Галушко нецензурно спілкував з поліцейськими, які зупинили його авто, назвавши їх «дебілами». Також потрапив в автомобільний скандал народний депутат Олександр Трухін, який, за інформацією ЗМІ, скоїв ДТП в нетверезому стані (при цьому відео з місця події так і не було надано). Фігурантами скандалу із порушенням ПДР також став народний депутат Юрій Камельчук, який вступив в перепалку із блогером проєкту «ЗупиниЛося», який зафіксував як дружина нардепа неправильно припаркувала авто під ВР.

У липні в ДТП потрапив народний депутат Олександр Юрченко, який, за словами свідків, намагався втекти з місця аварії, а потім напав на водія пошкодженого авто (за інформацією низки ЗМІ депутат, ймовірно, перебував у стані наркотичного сп’яніння, однак це було спростовано рішенням суду). Також, за повідомленнями ЗМІ, ймовірно, міг перебувати під дією наркотичного сп’яніння під час керування авто народний депутат Євген Брагар (однак результати експертизи не підтвердили вживання наркотиків).

У корупційний скандал потрапив голова Комітету з питань організації державної влади народний депутат Андрій Клочко, 70-ти річна мати якого за останні два роки придбала майна на 14,5 млн. грн. Народний депутат Олексій Ковальов, який придбав «4 канал», відповідно до декларації не має власного житла, а також вказав купівлю каналу як подарунок від батьків. Депутати-мільйонери зі «Слуги Народу» Олег Воронько (задекларував 129 млн. грн.), Остап Шипайло (22 млн.), Степан Чернявський (11 млн.), Павло Павліш (10 млн.) у 2021 році отримували кошти з Державного бюджету України для оренди житла в Києві.

Нагадаємо, що у першому кварталі 2022 року планується створення Дисциплінарної комісії «Слуги Народу», яка має реагувати на дії депутатів.

Основні фігуранти скандалів:

 1. Василь Вірастюк Депутата звинуватили у сексизмі через коментар під фото у Facebook. Коментуючи пост тренера Андрія Стригуна у Facebook зі знімком, зробленим з досить відвертого ракурсу, нардеп порівняв одну з частин її тіла з «вареником». «Вареник хоч і з бринзою, але на смак як оселедець», — вказав депутат.
 2. Микола Тищенко. Заявив, що зовсім не помітив зростання цін на основні продукти в Україні. Заявив, що гречку купує по 12 гривень за кілограм, а яловичину знаходить по 50-70 грн. Жовтень 2021 р.
 3. Олександр Трухін. Депутата підозрюють в тому, що він скоїв ДТП у Києві, в якому постраждало шестеро людей і намагається уникнути відповідальності.  
 4. Микола Галушко. Нецензурно спілкувався з поліцейськими, які зупинили за порушення ПДР водія і авто, що возить нардепа. На відео Галушко звинувачував правоохоронців у провокації, скаржився, що його "висмикнули з-за столу", і обзивав поліцейських "дебілами".
 5. Єлизавета Богуцька. Висміяла ініціативу президента виплачувати по тисячі гривень українцям, які зробили щеплення проти коронавірусу. Підтримала акції протестувальників проти щеплень від коронавірусу.
 6. Олександр Юрченко. За даними ЗМІ в липні 2021 р. депутат у Львові скоїв ДТП та намагався втекти з місця аварії, а потім напав на водія пошкодженого авто.
 7. Євген Брагар. За повідомленнями ЗМІ, ймовірно, міг перебувати під дією наркотичного сп’яніння під час керування авто, що запідозрили поліцейські. Однак результати експертизи не підтвердили вживання наркотиків.
 8. Юрій Камельчук. Потрапив у скандал на тлі того, що дружина депутата порушила правила ПДР, неправильно припаркувавшись. Ролик опублікував YouTube-канал «ЗупиниЛося».
 9. Мар’яна Безугла. Під час прямого ефіру на питання про те, скільки країн входять в НАТО, відмовилася відповідати, назвавши це журналістською провокацією.
 10. Микита Потураєв. Під час розгляду поправок до закону про Нацраду з телебачення і радіомовлення заявив про розстріл фракції ОПЗЖ, що спровокувало бійку.
 11. Галина Третьякова. Написала радісний допис про смерть депутата, свого колишнього однопартійця Антона Полякова, у партійному чаті.
 12. Олександр Качура. Конотопський міський голова під час сесії міської ради облив водою Олександра Качуру. Політики почали штовхатися, між ними виникла сварка, їх розвели охоронці. Пляшку з водою на сесію приніс Олександр Качура. Він заявив, що в Конотопі є немало проблем, але мер блокує рішення і відмовляється вирішувати важливі для міста проблеми.
 13. Олег Арсенюк. За даними ЗМІ депутат влаштував бійку в ресторані Черкас і потрапив до лікарні з розбитою головою.
 14. Ігор Негулевський. Публічно вилаявся за трибуною парламенту. Нардеп не знав, що мікрофон вже увімкнули. Негулевський почав свій виступ зі слів: "б**ть йо**на".
 15. Олександр Ковальчук. За словами Олексія Гончаренко Олександр Ковальчук, коли повз нього в Раді проходила Ірина Геращенко, сказав їй «На место». Це спровокувало конфлікт у ВР.
 16. Анна Колісник. Під час позачергового засідання Верховної Ради в листуванні в месенджері повідомила співрозмовнику, що «треба валити з цієї країни». Повідомлення вона писала під час виступу головнокомандувача ЗСУ, який говорив зокрема про те, що Росія стягує сили до кордону з Україною.
 17. Максим Бужанський. Юрій Камельчук і Максим Бужанський влаштували перепалку в прямому ефірі через ставлення до СС «Галичина».
 18. Юлія Грішина. Опублікувала пост у Телеграм-каналі, в якому назвала Верховну Раду «Верховним совєтом». За даними ЗМІ народна депутатка регулярно з’являється в парламенті в дорогому вбранні (під час виступу В. Зеленського була присутня в залі із брендованою сумкою за майже 70 тис. грн.).
 19. Оксана Дмитрієва. За інформацією ЗМІ депутатка прийшла на розгляд закону про олігархів у сорочці за майже 30 тис. гривень.
 20. Данило Гетманцев. Поскандалив у Телеграмі із журналісткою Сонею Кошкіною щодо правильності написання слова «мінет».
 21. Андрій Клочко. 70-ти річна мати депутата за два роки витратила 14,5 млн грн. Витратні покупки відбувалися останні два роки, тобто з моменту отримання депутатського мандата сином.
 22. Олег Воронько. Депутат-мільйонер, орендує житло в Києві за бюджетні кошти.
 23. Остап Шипайло. Депутат-мільйонер, орендує житло в Києві за бюджетні кошти.
 24. Степан Чернявський. Депутат-мільйонер, орендує житло в Києві за бюджетні кошти.
 25. Павло Павліш. Депутат-мільйонер, орендує житло в Києві за бюджетні кошти.
 26. Олексій Ковальов. Придбав «4 канал», хоч при цьому не має власного житла. Заявив, що це подарунок від батьків.
 27. Максим Павлюк. Потрапив у скандал через підозрілі, на думку ЗМІ, виграші в лотерею.
 28. Олександр Куницький. За даними НАЗК не зазначив у декларації інформацію про фінансове зобов’язання у розмірі понад 2,3 млн грн.
 29. Артем Дмитрук. На своїй сторінці у Facebook назвав «педофілом» і наркоманом Олександра Ройтбурда – відомого українського художника.
 30. Давид Арахамія. Заявив, що не бачить нічого погано в офшорах, бо у нього самого було багато офшорних компаній, а нині така є у його дружини.