РПЛ і «Слуга Народу» – лідери за витратами в 2019 році

Комітет виборців проаналізував витрати політичних партій в 2019 році. Дані на основі фінансових звітів партій, поданих до НАЗК.

Лідерами за витратами стали Радикальна партія Олега Ляшка та «Слуга Народу». Так, РПЛ впродовж року витратила на статутну діяльність 493 млн. грн., «Слуга Народу» – 479 млн.

На третьому місці за витратами ВО «Батьківщина» – 375 млн.

За нею розташувалися «Європейська солідарність» – 270 млн. та «Голос» – 255 млн.

Менші витрати в «Опозиційного блоку» – 179 млн., «Української стратегії Гройсмана» – 117 млн. і ВО «Свобода» - 100 млн.

Партія «Сила і честь» витратила 35 млн., «Партія Шарія» – 9 млн.

Всього українські партії витратили в 2019 році близько 2,5 млрд. грн. Із них 63% витрат – це оплата парламентської та президентської виборчих кампаній.

«Отримані дані розвінчують міф про сліпу віру в нові обличчя. Як і раніше, успіх на виборах потребує серйозних фінансових вливань. Фінансовий звіт «Слуги Народу» підтверджує цю тезу. Організація виборів потребує значних коштів і жодна партія не може повністю покладатися лише на роботу власних волонтерів, підтримку віртуальних Інтернет-команд чи залучення громадян на низовому рівні. Українські вибори все ще залишаються надзвичайно дорогими і самого лише ентузіазму партійного апарату чи підтримки громадян замало для проведення повномасштабної кампанії в рамках всієї країни», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Методологія. До уваги бралися витрати партій, які на останніх парламентських виборах набрали понад 2% голосів. Дані без інформації про «Опозиційну платформу За життя», звіт якої не дає змогу оцінити загальні витрати за 2019 рік.