«Слуга Народу» 7 місяців затягує з поданням фінансового звіту

Політична партія «Слуга Народу» досі не оприлюднила звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2020 року (січень-березень). Початково звіт мав бути поданий не пізніше початку травня, але через зміни до закону «Про політичні партії в Україні» подання звітів було перенесено до закінчення карантину.

Попри це, всі інші парламентські партії («Європейська солідарність», ВО «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За життя», «Голос») звіт за І квартал 2020 року оприлюднили. Їх звіти доступні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Натомість, партія «Слуга Народу» затягнула з подачею звіту вже на сім місяців.

У звіті про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру партії звітуються про доходи та витрати за звітний період, в тому числі, про кошти, отримані із Державного бюджету України.

Голова КВУ Олексій Кошель так прокоментував ситуацію: «Парламентські партії не повинні затягувати із подачею звіту, прикриваючись карантином. Насправді карантин не має жодного об’єктивного відношення до неможливості партій заповнити фінансову звітність. Тим більше мова йде про державні кошти, за які партії мають обов’язково відзвітуватися. Фактично парламентські партії створили для себе особливі умови, які дозволили їм не подавати звіти під час карантину».

«У партії «Слуга Народу» обіцяли вказати у фінансовому звіті витрати на проведення всеукраїнського опитування 25 жовтня, однак спрогнозувати, коли це буде зроблено наразі неможливо. Станом на сьогодні партія не подала навіть звіт за І квартал 2020 року. При цьому закон прив’язав подання звітів до закінчення карантину. Тобто, чим довше триватиме карантин, тим довше партії не подаватимуть фінансові звіти. Тому КВУ закликає «Слугу Народу» та інші партії не чекати закінчення карантину і подати звіти вже зараз», – додав О. Кошель.