Спостерігачі КВУ: вибори у в.о. 207 та 210 відзначаються втручанням з боку Національної поліції

За повідомленням спостерігачів КВУ 19 липня під час засідання ОВК №207 (центр – м. Корюківка) на якому відбувалася передача виборчої документації до ДВК представники Національної поліції на три години заблокували роботу комісії. Офіційною причиною було вказано проведення слідчих дій стосовно законності встановлення камер відеоспостереження. Члени ОВК сприйняли дії по блокуванню як тиск на комісію, що призвело до подання головою ОВК заяви до Державного бюро розслідувань.

Окрім того 21 липня заступник голови ОВК №207 Андрій Чефранов повідомив, що представники поліції здійснюють перевірку особистих речей громадян на вході до приміщення ОВК. Причиною цього було вказано безперервні анонімні повідомлення про можливі замінування.

Також в день голосування на в.о. 210 мали місце факти вилучення представниками поліції особистих речей (планшетів) низки представників громадської організації, яка проводила екзит-пол в межах виборчого округу. Адвокат громадської організації звернувся із заявою до ДБР про зловживання представниками поліції службовими повноваженнями.

На думку спостерігачів такі дії представників поліції значною мірою можна трактувати як політично вмотивовані.