«Список Єрмака»: КВУ розповів про внутрішню опозицію в «Слузі Народу»

13 березня було оприлюднено звернення частини народних депутатів «Слуги Народу» до В. Зеленського із критикою рішення  ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі про заснування Консультативної ради.

Звернення підтримали 54 депутати. КВУ проаналізував як вказані народні депутати голосували у Верховній Раді раніше і чи підтримували вони інші рішення монобільшості.

Виявилося, що депутати з цієї групи вже не вперше голосують всупереч більшості від «Слуги Народу». Зокрема, значна частина з них не підтримали відставку Р. Рябошапки.

Так, із 54 депутатів, які виступили проти рішення ТКГ та дій А. Єрмака Мінську, 32 також не підтримали відставку Генерального прокурора Р. Рябошапки. Зокрема, не проголосували за відставку Р. Рябошапки і не підтримали дії А. Єрмака в Мінську Лада Булах, Вікторія Вагнєр, Ігор Василів, Андрій Герус, Дмитро Гурін, Олексій Жмеренецький, Олександр Аліксійчук, Андрій Жупанин (був відсутній на голосуванні), Дмитро Костюк, Анастасія Красносільська (відсутня), Сергій Кузьміних, Гео Лерос, Зіновій Андрійович, Олександр Маріковський (відсутній), Галина Михайлюк, Андрій Мотовиловець, Роман Бабій, Євген Петруняк, Вікторія Подгорна, Микита Потураєв (відсутній), Едуард Прощук (відсутній), Олександр Санченко (відсутній), Валерій Стернійчук, Віталій Безгін, Тетяна Циба (відсутня), Єгор Чернєв, Іван Юнаков (відсутній), Богдан Яременко, Ліза Ясько, Андрій Богданець (відсутній), Ліза Богуцька, Ганна Бондар.

Таким чином список депутатів, які не підтримали рішення ТКГ в Мінську і які не голосували за відставку Р. Рябошапки ідентичні на 60%.

Також раніше частина з вказаних депутатів не підтримували й інші суперечливі ініціативи «Слуги Народу». Зокрема, 40 депутатів зі «списку Єрмака» не підтримали так званий закон про пенсії жителям ОРДЛО (№2083-д), який ініціювала частина депутатів СН. 13 депутатів з цьому списку не підтримали скандальний закон про «прослушку» для НАБУ і ДБР (№1009).

«Результати голосувань Ради засвідчують, що в «Слузі Народу» існує внутрішня опозиція, до складу якої входить кілька десятків депутатів, які частіше за інших займають особливу позицію. Це не стосується всіх без винятку голосувань, однак проявляється під час розгляду найбільш політично чутливих рішень. Таких як відставка Генерального прокурора, виплати пенсій для жителів ОРДЛО, надання нових повноважень правоохоронних органам тощо», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Список депутатів «Слуги Народу», які підписалися під зверненням щодо рішення ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі про заснування Консультативної ради взято з фейсбук-сторінки народного депутата СН Дмитра Наталухи (у початковій версії файлу кількість підписантів складала 60 осіб, однак згодом частина осіб відмовилися підтримувати документ).

 

Також нагадаємо, що раніше КВУ назвав 8 рішень Верховної Ради, які розділили монобільшість.