У березні 111 депутатів не проголосували в Раді жодного разу. Це антирекорд

У березні 2019 року народні депутати показали рекордно низькі показники участі в голосуваннях Верховної Ради. Відразу 111 народних депутатів не проголосували жодного разу за місяць (не натискали «за», «проти», «утримався»). Для порівняння: у лютому жодного разу не проголосували 12 депутатів.

Не голосували, в тому числі, народні депутати, які є кандидатами на пост Президента України.

8 із 14 політиків не проголосували в березні жодного разу. Зокрема, Юлія Тимошенко, Олександр Шевченко, Олександр Вілкул, Сергій Каплін, Олег Ляшко, Аркадій Корнацький, Віктор Бондар, Віталій Купрій.

Частина кандидатів взяли участь лише в кількох голосуваннях. Сергій Тарута взяв участь в 0,18% голосувань, Ольга Богомолець – 1%, Юрій Дерев’янко – 2%, Юрій Бойко – 4%.

Найвищі показники голосувань серед кандидатів у Президенти у Віктора Кривенка (53%) та Юрія Тимошенка (64%).

«Участь у виборах не звільняє кандидатів від їх обов’язків як народних депутатів. Це стосується, в тому числі, участі в голосуваннях Верховної Ради. Однак частина кандидатів вже повністю працюють у виборчому форматі, а тому в Раді не з’являються. Також парламент зараз працює над розглядом поправок до т. зв. мовного закону, що само по собі розглядається як технічна й неважлива робота. В результаті у березні відразу 111 депутатів жодного разу не проголосували. Це абсолютний антирекорд за час роботи ВР 8 скликання», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

У березні було проведено 13 пленарних засідань ВР, на яких відбулося 566 голосувань. Усі вони стосувалися розгляду поправок до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д).