У ВР зареєстровано вже 38 міжфракційних об’єднань, - КВУ

Станом на листопад у Верховній Раді IX скликання зареєстровано 38 міжфракційних об’єднань, що є високим показником. Такі дані КВУ отримав від Апарату ВР у відповідь на інформаційний запит.

Майже половина об’єднань (42%) створені за регіональним принципом, до складу яких переважно входять депутати-мажоритарники. Зокрема, у ВР діють такі МФО як «Львівщина», «Тернопільщина», «Кіровоградщина», «Чернігівщина», «Друзі Івано-Франківська», «Вінниччина!», «Південь України», «Прикарпаття», «Буковина», «Слобожанщина», «Дніпро!», «За рідну Сумщину», «Черкащина», «Житомирщина», «За Хмельниччину», «Київщина». Також зареєстровано МФО «Кубань» та «Українці в світі».

Частина об’єднань відповідають галузевій специфіці: «Платформа з трансформації вугільних регіонів», «Питна вода», «За розвиток реформи місцевого самоврядування та децентралізацію влади», «Турбаза», «Енергетика та довкілля», «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом», «Блокчейн фо Юкрейн», «Економіка.Now».

Деякі об’єднання зосереджені на питаннях бізнесу: «Бізнес-варта», «За ФОПів», «За прискорену євроінтеграцію українського бізнесу».

«Попри значну кількість МФО про діяльність більшості з них майже нічого не відомо. Часто МФО створюються задля підвищення статусу народного депутата в очах виборців та існують лише формально. Іноді створення МФО є відповіддю на певні політичні події чи демонструє амбіції їх засновників. Так, у ВР створено об’єднання «Новий Київ» на чолі з О. Ткаченком, якого розглядають як претендента на посаду голови КМДА. Деякі МФО фактично дублюють одна одну. Так, у ВР існують МФО «Одещина» (переважно складається з депутатів ОПЗЖ і позафракційних) та «За Одещину» (складається з депутатів «Слуги Народу»)», - пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

Відповідно до ст. 60 (1) Закону "Про регламент Верховної Ради України" народні депутати можуть добровільно об'єднуватися у міжфракційні депутатські об'єднання без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення їх діяльності апаратом Верховної Ради України.